ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Дитинство Тараса (за віршами Т. Г. Шевченка «Мені тринадцятий минало...» та «На Великдень, на соломі...»)

Тяжким і безрадісним було сирітське дитинство великого українського по­ета Т. Г. Шевченка. Про це ми дізнаємось з багатьох його творів. Один із них — «Мені тринадцятий минало...». Хлопчик, залишившись сиротою, змушений був пасти чужі ягнята, ш;об заробити собі на шматок хліба.

Навколишній світ зачаровує його своєю красою, здається добрим, прияз­ним. Забуті всі прикронц — і хлопчик звертається з молитвою до Бога, бо йому хочеться розділити з кимось свою радість, поділитись думками, почуттями.

Але такий піднесений, радісний настрій тривав недовго — згадалося, ш;о він сирота, немає у нього нічого, навіть рідної хати, він у цьому великому світі одинокий. І залишається тяжко плакати над своєю гіркою долею.

Однак дитячі сльози і дитяче горе — недовговічні. Знайшлася добра душа, яка пожаліла, приголубила його. Це дівчина, ш;о «недалеко... плоскінь виби­рала». Побачивши дитячі сльози, вона «прийшла, привітала», розрадила. І знову для сироти світ засяяв, наповнився барвами, став веселим і привітним.

З особливою теплотою і любов’ю у вірші «Па Великдень, на соломі...» зма­лював Тарас Шевченко сироту, яким був сам у дитинстві.

Великдень — це найбільше, найвеличніше і найрадісніше свято у православ­них християн. Раніше, за часів Шевченка, як тепер на Повий рік і на день народження, було заведено робити дітям подарунки. Автор розповідає у вірші, як діти на Великдень, граючись крашанками, почали хвалитися своїми пода­рунками. Усім дітям було чим похвалитися, усі мали до свят обнови, які їм подарували чи батьки, чи хреш;ена мати, чи інші родичі.

Сирітці, ш;о була серед них, теж хотілося бути, як усі діти, хотілося, як вони, чимось похизуватись. Але єдине, ш;о вона дістала в подарунок на свя­то, — це обід у батюшки для таких, як і вона, знедолених.

До сердечного ш;ему стає боляче за цю нешдсну дитину, яка була позбавлена найціннішого — тепла і любові рідних.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 884 | Теги: на, Шевченка, Тараса, минало..., Великдень, (За, мені, віршами, Тринадцятий, дитинство | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz