ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Дуб (твір-опис)

На просторій, світлій галявині виріс могутній дуб із кремезним стовбуром і міцними розгалуженими гілками, які підтримують густу крону. Це найгарніший дуб в усій діброві. Саме про такі дерева складали в народі пісні, а поети писали вірші. Дуб — дивовижне дерево. Адже виріс він із малесенького, але ш;асливого жолудя (далеко не всі жолуді проростають), якого загубила чи сойка, чи білочка і не знайшов дикий кабан. Кількома гілочками тягнувся він до неба, такими тонесенькими, ш;о дивовижно, як вони трималися, а найменша гілочка накри­лась величезним дубовим листком.

Дуб — сонцелюбне дерево, його плоске широке листя дає можливість світлу пройти крізь нього до самої землі, де росте безліч більш дрібних рослин, а корін­ня дружить із грибами, і тому в дібровах так багато боровиків, лисичок, груздів.

Яшцо нападе на дерево гусінь, інші дерева можуть загинути — лише не дуб. Він виживе — того ж літа на ньому з’являться листочки. Дуб не загине навіть тоді, коли його зрубають лісоруби.

Залишиться тільки пеньок!

Пройде час — і від пенька потягнуться до сонця листочки: це прокинуться «сплячі» бруньки, які десятиліттями, а то й віками чекали свого часу. Одна, найсильніша, гілка стане в майбутньому новим стовбуром.

У багатьох народів світу дуб шанується як символ могутності, мудрості й довголіття.

Огорожа навколо дуба, зроблена дбайливою людською рукою, — то символ єднання природи з людиною. Цей дуб прожив кілька століть — хай живе й да­лі і дарує людям радість.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 530 | Теги: (твір-опис), Дуб | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz