ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Іван Богун - ватажок українського козацтва (за уривками з повісті Я. Качури ссіван Богун»)

Ім’я прославленого героя визвольної війни 1648—1654 років, одного з най- видатніших козацьких полковників Івана Богуна донесли до нас історичні думи та пісні.

Героїчна постать Івана Богуна приваблювала багатьох українських письмен­ників. Один із них — Яків Качура. У творі Богун змальований у трагічний для нашої країни час — майже вся Україна стогнала під ярмом шляхти. Доведений до відчаю народ розпочинає тривалу боротьбу за волю. Одним із тих, хто очо­лив цю боротьбу, був Іван Богун.

Бороги підступно захопили його в полон, сам князь Ярема Бишневецький, начуваний про розум і мужність козака, хоче мати Богуна своїм спільником, пропонуючи тому владу і багатство. Полонений, зв’язаний, Богун тримає себе перед князем сміливо і гордо, він нічого не боїться, вірить у свою силу і своє право, зберігаючи козацьку гідність перед озброєними ворогами.

Ця красива, сповнена сили, відваги й завзяття людина, ш;о з презирством ставилася до ворогів, мимохіть викликає захоплення і повагу князя.

Богун із зневагою відкидає пропозицію Биншевецького перейти на бік поля­ків, навіть смерть на кілку в разі відмови його не лякає. Бін зневажає наказ грізного пана стати навколішки, бо на коліна він стає тільки перед Богом, та й то по своїй охоті. Заволодівши зброєю ворога, Іван виходить переможцем із, здається, безвихідної ситуації — тікає з полону. Це було настільки неймовір­но, ш;о вороги з жахом шепотіли про нього: «Чаклун!»

Мужність, винахідливість, розум Богуна, талант полководця повною мірою проявилися в битві під Жовтими Бодами. Це була перша битва, в якій було розгромлене польське військо.

Готуючись до битви, Богун діє обережно, розсудливо, зберігаючи козацьку силу, розважно очікуючи слушного часу для нападу на ворога. Б бою він зав­жди попереду козацтва, надихаючи військо власним прикладом.

Бін усюди з козаками — розмовляв з ними, давав накази, сміявся, жарту­вав, підносячи жартами, дотепними витівками войовничий дух козаків. Бони любили свого полковника і готові були вірити, ш;о він не інакше «як самого чорта осідлав», готові були йти за ним «у вогонь і в воду».

Усе своє життя Іван Богун воював проти ворогів українського народу і цим заслужив у нього вічну славу і вдячність.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 746 | Теги: Іван, уривками, Ватажок, Богун, (За, козацтва, ссіван, Качури, українського, повісті | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz