ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Яким Я уявляю собі Василька з оповідання М. М. Коцюбинського «Ялинка»

Герой оповідання «Ялинка» Василько — мій ровесник: «Василькові виповнило­ся літ дванадцять». Але він був найстарший у сім’ї (де, крім нього, було ш;е двоє дівчаток) і розумів та поділяв турботи батьків, був співчутливий і уважний до них.

Дивлячись на батька, який у Святий вечір сидів зажурений, похиливши голову, Василько намагався вгадати причину його смутку — «чи того, ш;о не­здужають, чи того, ш;о нема грошей викупити від шевця мамині чоботи?»

Коли до хати зайшов чоловік з міста, який хотів купити для панських дітей ялинку, ш;о росла у їхньому садочку, батько погодився, бо ті три карбован­ці, які дають за ялинку, були дуже потрібні і своєчасні для сім’ї. Василькові було край жаль ялинки, адже це деревце — його, йому батько подарував ялин­ку, коли хлопчика похвалив учитель. Але Василько стримує свої почуття, бо жаліє батька і розуміє, ш;о той згодився продати ялинку з крайньої нужди.

Хлопчик добрий і співчутливий не тільки до близьких йому людей, з тією ж добротою і розумінням він ставиться до навколишньої природи. Ялинку він сприймає як живу істоту, ш;о здатна, як і люди, переживати різні почуття: радіти, вітаючи гостей, тремтіти від жаху, передчуваючи смерть.

Василькові хотілося плакати від жалю за ялинкою, але він стримувався, бо відчував себе дорослим, якому плакати не годиться. І тільки «дві сльозини скотились йому по плічках».

У сім’ї Василько перший помічник. І тому батько доручає йому важливу справу — відвезти ялинку до міста. Збившись з дороги, хлопчик заблукав у лісі, у нього зламалися сани. Почалася хуртовина, йому було холодно і страшно. Але Василько не розгубився, не запанікував, він шукав вихід із скрутного становиш;а. Автор не розповідає докладно про те, як Василько врятувався від вовків. Ми, читачі, дізнаємося лише про переживання батьків і їхню радість від звістки, ш;о їхній син врятований. І ми теж радіємо за Василька і віримо, ш;о такий хлопчик не пропаде в житті.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 770 | Теги: уявляю, Яким, Василька, собі, Оповідання, Коцюбинського, ялинка | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz