ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Казковий світ 0. С. Пушкіна (вступ до поеми «Руслан і Людмила»)

Це один з найяскравіших спогадів мого дошкільного дитинства. Це, мабуть, перше моє знайомство з Пушкіним. Кохання з першого погляду, з першого ж слова — і назавжди.

...Мені два з половиною роки. Я вперше з батьками на морському узбереж­жі. Свпаторія. Старий парк. Здається, я просто бігла тією алеєю і тягла бать­ків за руки туди, де поставало на невеликому майданчику щось казкове.

Я, звичайно, не можу ручатися, що було саме так, але скільки разів після того я була в Свпаторії, ноги самі прискорювали ходу і несли мене туди. До цього величезного дуба, де по золотому ланцюгу ходить казковий кіт, а на гілках гойдається русалка. До величезної Голови, що виростає просто із землі. До статного Балди (і чому тільки Балда — прізвисько лайливе?), що скаламутив воду, викликаючи з моря чортів. До хороброго Руслана і до тридцяти богатирів, що виходили з моря боронити мене, моїх батьків, моє місто і це невеличке, «літнє» містечко з ласкавим морем і сонцем, з гарячим піском пляжу.

Тихо лунали рядки «Край лукомор’я дуб зелений...» Я не пам’ятаю, хто їх читав — мама чи тато, бо всі в родині багато читали Пушкіна напам’ять. Я просто знаю їх хіба що не з колиски. Інакше просто не може бути — я ж бачила цих казкових героїв поруч, живими.

Книга буде потім, через два роки, величезний синій том з малюнками, з ча­рівними віршами та поемами.

Ось воно — «Край лукомор’я дуб зелений...» Як зустріч із старим знайомим, точніше, з другом, до якого можна завітати без запрошення, як до рідної, близь­кої людини.

Це потім казковий вступ до поеми «Руслан і Людмила», як магічне слово, приведе мене до інших пушкінських казок, де я зустрінусь з тими самими геро­ями. Потім почую я тепле й добре нянине ім’я — Арина Родіонівна і дізнаюсь про казки, що розповідала вона маленькому кучерявому хлопчику, як мені розповідають бабуся чи мама.

Назавжди зачарована я цими словами, бо теж, як Пушкін, бачила біля моря дуб зелений та вченого кота, що запросив мене до казки.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 587 | Теги: Руслан, Пушкіна, Казковий, поеми, Людмила), (вступ, Світ | Рейтинг: 3.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz