ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

МІЙ улюблений казковий герой

1 варіант

Дуже люблю читати казки. Мені подобаються різні персонажі, а особливо ті, які увесь час захищають добро, перемагаючи зло. Але найбітьше я люблю казки, в яких розповідається про справжніх народних героїв. Один із них — відомий Кар- малюк. Існує багато пісень, легенд, які розповідають про цього славетного героя. Він боровся за справедливість, допомагав бідним людям, не дозволяв панам крив­дити їх. У казці «Зустріч Кармалюка з паном» народний герой тікає зі служби сол­датської, бо не хоче служити, а хоче допомогти своєму народові. Якось він зустрів жінку, яка гнала корову-годувальницю на ярмарок. У неї не було хліба, чоловік лежав хворий, а діти сидіти голодні. Устим Кармалюк дав їй грошей і наказав іти додому до родини, щоб вона нагодувала дітей.

Не боявся він навіть тюремних мурів, куди його посадили пани. Але знову і знову він вибирався на свободу і продовжував благородну справу. Поневоле­ні люди намагалися зустрітися з Устимом, щоб розповісти йому про свою тяжку долю і попрохати допомоги.

Якось один лакей із багатого дому вирішив нажитися. Він сказав своїй пані, що гроші, які він ніс, забрав Кармалюк. Перед цим він розірвав на собі одяг, по­дряпав обличчя і в такому вигляді прибув до своєї хазяйки. Кармалюк почув про це і з’явився у панських покоях, щоб розказати правду.

Мені дуже подобається цей герой. Бо він справедливий, чесний, добрий, чуй­ний до людського горя. Сам же не вимагав ніякої винагороди за свої смітиві й відважні вчинки. Він став символом майбутньої незалежної України.

2 варіант

Я не уявляю свого життя без живої, яскравої казки, без прекрасних казкових образів, які є втіленням добра і справедливості.

Найбільше мені запам’яталася казка «Красний Іванко та закляте місто». У каз­ці розповідається про юнака Іванка, який боровся зі злом, з чорними силами.

Іванко — ніжний, лагідний і люблячий син. Дізнавшись, що ще до наро­дження він був проданий, заспокоює свою матір: «Не бійтеся, мамко моя рідна, нічого не станеться...» Він терплячий і розсудливий. Запам’ятавши слова діда- всевіда, Іванко не проронив жодного слова, навіть коли чорти його дуже по­били. У перпіу ніч він терпів тяжкі знущання і муки, бо бажав врятуватися сам і врятувати свою неньку. Наступної ночі ним керувало бажання врятувати від за- кляття дівчину, а третьої ночі він мовчав, щоб врятувати ціле місто.

Я вражена тим, що Іванко готовий за людей віддати своє життя. Він здій­снює героїчний подвиг в ім’я людей, правди і справедливості.

3 варіант

Українська народна творчість багата і різноманітна. Це — пісні, прислів’я, загадки. Особисто я дуже люблю українські народні казки. «їжак та заєць», «Ли- сичка-сестричка і вовк-панібрат», «Кривенька качечка» — і це лише незначна частка дивовижного казкового світу. А моя улюблена — «Казка про Івасика-Те- лесика». Вона весела, добра і цікава. Її головний герой Івасик-Телесик — смі­ливий, розумний хлопчик, добрий і люблячий син. Телесик мені подобається своєю добротою та кмітливістю.

Він розумів, що змія-Олена його не відпустить, але не втрачав надії. Добре розігравщи з себе дурня, який не розуміє, як сісти на лопату, переконав її пока­зати, як це робиться. І коли змія-Олена сіла, то він й укинув її в піч. А сам схо­вався. Втекти з хати злодійки йому допомогло маленьке гусеня. Повернувщись додому, Телесик віддячив гусеняткові. Добрий хлопчик напоїв, нагодував його, дав йому відпочити.

Ця казка вчить нас бути добрими, вдячними, порядними, сміливими. Завжди вірити, що добро переможе зло.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (11 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 2987 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz