ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

РОЛЬ ПІСНІ В ЖИТТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

І  варіант

На протязі всього свого існування український народ складав пісні. Пісня відігравала дуже важливу роль у його житті. Вже у далекому минулому наші предки жили із піснею на вустах. Вони надавали пісням магічного значення, супроводжували ними певні обряди, які виконувалися у різні пори року.

Пісні також є багатющим історичним матеріалом, який відби­ває важливі, значущі події в історії українського народу, його став­лення до цих подій.

Також українські пісні розповідають про безліч приватних іс­торій, про життя окремих людей, з якими траплялося щось таке, про що не можна було не скласти пісню, не розповісти про це. Але є багато пісень, які відображають і звичайні, побутові події. Саме з них можна найкраще дізнатися про побут українського народу.

Отже, народ України надавав надзвичайно важливого значен­ня пісні. Пісня допомагала людям самовиявлятися, відображала самобутність українського народу, розповідала іншим народам про Україну.

 

II    варіант

Я люблю співати і знаю безліч пісень. Вони супроводжують мене завжди і повсюди. Пісням мене навчають мати, бабуся, друзі. На уроках історії та літератури я дізналася, що раніше пісні були невід’ємною часткою життя українського народу. Для кожного ви­падку була своя пісня. Наприклад, на Різдво співали колядки та щедрівки.

Кожна видатна подія в житті (весілля, народження дитини, но­восілля), кожне свято були оспівані в піснях. їх так і називали: «весільні», «родинні» і т. д.

Всі ми знаємо, що раніше люди були змушені працювати не покладаючи рук. Так ось, їхню важку роботу полегшували пісні — трудові, жниварські. Дійсно, коли співаєш, здається, що й час бі­жить швидше, і сам менше стомлюєшся. Я понад усе люблю такі пісні, як «Нуте, нуте, до межі» та «Бувай здорова, нива».

Коли людина вмирала, то при похованні співали особливих пі­сень — обрядових. Вважалося, що тоді небіжчик легше дістанеться до того світу, йому там краще житиметься.

Окремо стоять історичні пісні. В них оспівуються улюблені народні герої, великі битви, хоробрі козаки — захисники Батьків­щини, тяжка доля поневоленого народу.

Всі ці пісні вважаються народними, бо ніхто не знає їх справж­ніх авторів.

На мою думку, не можна уявити українців без пісень. Через них люди розкривали свою душу, свої почуття: радість і біль, щастя і ненависть. Без пісень наше життя було б сірим та одно­манітним.

 Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (06 Февраля 2013) | Обновлено | Просмотров: 49398 | Рейтинг: 3.8 /17
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz