ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

У чому справжня краса людини (за казками 0. С. Пушкіна «Казка про мертву царівну та сімох богатирів», 0. Вайльда «Зоряний хлопчик» та «Щасливий принц»

Красива людина завжди привертає до себе увагу. Нею милуються, пишають­ся, на неї хочуть бути схожими. А якщо до того вона любить грати перші ролі, добре зодягнена, шляхетного походження, то може стати для когось і справж­нім ідеалом, зразком людської досконалості.

Пам’ятаєте, якою блискучою, прекрасною здавалася Каєві Снігова короле­ва? За все життя він не бачив такого привабливого обличчя.

А в Пушкіна молодиця була справжньою царицею: висока, струнка, розум­на. Це вже потім героїні виявлять свої холодні, жорстокі душі, вчинять лихе, примусять людину покинути рідну домівку, а спочатку інші герої казки і чита­чі не розпізнають це зло. Красота створює злу своєрідний захист, одягає маску. Якось не хочеться вірити, що вродлива людина недосконала у чомусь.

Мабуть, тому зоряний хлопчик так цінить власну зовнішність, що вважає її прямою належністю свого незвичайного походження? Мудре старе прислі­в’я каже: «За одягом (тобто за зовнішнім виглядом) зустрічають, за розумом проводжають». Дзеркальце, відповідаючи на запитання цариці, хто наймилі- ша в світі, сказало тільки, що царівна все ж таки миліша за неї. Але ми нщро покохали дівчинку не за красу обличчя — за допомогу в будинку сімох богатирів, за добру вдачу і вірність нареченому.

А дівчинці Герді допомагають і люди, і звірі не тому, що вона якась незвичай­на, а за її серце. Саме воно дасть їй сили більш, ніж у дванадцяти богатирів, і вона зможе пройти босоніж півсвіту та перемогти Снігову королеву, розтопити своїм коханням кригу самозакоханості й жорстокості, від няти друга у царства зла.

Краса зоряного хлопчика раптом зникає, коли він відштовхує рідну матір в убогому вбранні, рідного батька у лахмітті, просто людину, яка простягну­ла руку по допомогу. Його обличчя кривиться, стає брутальним, навіть по­творним. Коли ж він, втомлений, незважаючи на покарання, віддасть убого­му свій важкий заробіток, на його обличчі проступлять по-справжньому красиві риси: ніжність і сміливість, розуміння не тільки власного, але й чужого лиха, бажання допомогти — те, що ми називаємо справжньою лю­дяністю, душевною красою, внутрішньою красою людини.

Це вже не маска — це сутність. Можна змінити одяг та постаріти обличчям, втратити багатство і посаду, але духовна краса людини з нею назавжди.

у казці О. Вайльда «Щасливий принц» принц-статуя почуває себе тим щас­ливішим, чим менше залишає собі коштовностей. Допомагаючи людям здолати нещастя, він віддає не тільки золоті шати та коштовності, що прикрашають шпагу, він віддає навіть сапфіри власних очей. Втративши зовнішню красу, принц втрачає й життя, бо кому потрібний обідраний пам’ятник? Але над усім, навіть у вогні переплавки, залишилось головне — невмираюче, незгоряю- че серце щасливого принца — як символ справжньої краси людини.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 897 | Теги: краса, казка, Пушкіна, Справжня, мертву, про, (За, людини, казками, Чому | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz