ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Русский язык и литература » 5 класс Добавить сочинение

Кому і як дістається щастя (за казками «Пані Метелиця», Ш. Перро «Попелюшка», С. Маршака «Дванадцять місяців»)

Щастя як у народних, так і в літературних казках — це винагорода за терпіння, доброту і працьовитість. От тітьки розподіляється воно у казках якось дивно. Одні здобувають його, долаючи будь-які перешкоди, іншим дістається як манна небесна.

У казці «Пані Метелиця» мачуха змусила стрибнути до криниці за починком свою пасербицю. Звична до роботи дівчина допомогла хлібові, діставши його з печі. Потім обтрусила стиглі яблука на яблуні. На прохання пані Метелиці дівчи­на виконувала хатню роботу в її помешканні. Працювала терпляче й сумлінно. Коли дуже захотілося додому, чесно зізналася Пані Метелиці. І та зрозуміла ді­вчину, відпустила додому, наостанок озолотивши її з ніг до голови.

Зовсім інша ситуація у казці Ш. Перро «Попелюшка». Героїня теж виконува­ла хатню роботу в будинку мачухи і рідного батька. Одного дня Попелюшці дуже захотілося потрапити на королівський бал, куди поїхали мачуха та дві її доньки. Вона лише захотіла поглянути на той бал, як з’явилася чарівниця. Виявилося, що чарівниця була хрещеною матір’ю Попелюшки. А далі все робилося за допомо­
гою чарівної палички: розкішна сукня, карета, супровід. Далі був шалений успіх на балу, закоханий принц. Одним словом — щастя.

Як сніг на голову випало щастя героїні казки С. Маршака «Дванадцять міся­ців». У пошуках пролісків серед зими зустріла вона в лісі добрих чарівників — два­надцять місяців. Усі готові були прислужитися бідній дівчинці. І перстень пода­рували їй, щоб могла їх терміново знайти. І кривдників дівчинки покарали. Вона й не чекала такої уваги до себе. Не знала, що робити зі своїм щастям, ладна була все усім пробачити і пожаліти мачуху з дочкою.

На мою думку, щастя у казках — наче у популярному лото щасливий квиток. Кому поталанить, той і щасливий.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 класс | Добавил: 00dima (02 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 755 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz