ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Русский язык и литература » 5 класс Добавить сочинение

Поетичний ноктюрн (за поезією Алкмана, Ґете, Лєрмонтова)

Давно помічено, що ніч для поетів — найулюбленіший час доби. І недивно: ніч така прекрасна, така загадкова, така фантастична. Вночі гарно і плідно працю- ється. Ніщо не заважає, не відволікає від мислення. Муза теж приходить до поета вночі. І тоді народжуються геніальні рядки, яким судилося пережити не лише ав­тора, а й не одну історичну добу.

Я не знаю, в який час доби античний поет Алкман написав вірш «Сплять усі верховини гірські...», але його опис ночі і гірських вершин просто заворожує. Дав­ньогрецький поет змальовує сон землі, води, гірських верховин. Тут увесь навко­лишній світ перебуває під гіпнозом сну. Читаєш поетичні рядки і неначе всіма клітинами відчуваєш подих свіжого повітря, присутність гірського ландшафту, де у верхів’ях витає дух містики.

Минали роки й десятиліття, збігали дні і ночі. Народжувалися і відходили у вічність поети-співці нічної краси. Та час від часу містична тема ночі народжува­ла нових геніїв, нові незвідані почуття. Ось самотній втомлений мандрівник зу­пинився перевести дух, відпочити і набратися сил. Погляд мандрівника спрямо­ваний до зоряного неба. Думки його линуть до Бога. Це лише нічний відпочинок, попереду — дорога, тривала і небезпечна. Та поки що магічні чари ночі дарують відпочинок для втомленого тіла і надію для душі. Про це розповів нам Ґете.

Чари ночі знову і знову надихають поетів на нові вірші. Та іноді хочеться звер­нутися до вже написаного, і вкотре перечитати знайомі рядки. Читають і поети чарівні рядки інших поетів. Можливо, їм спадає на думку, а то й з’явиться на світ щось нове і незабутнє. Такі перетворення спостерігаємо у вірші російського поета Михайла Лєрмонтова «Із Ґете». Застиглий спокій природи (не здіймається курява на дорозі і листя дерев не тремтить, не шепоче) у Лєрмонтова, на відміну від Ґете, є «олюдненим». Він обіцяє втомленому мандрівникові відпочинок.

Я люблю літню ніч. Коли відчиняєш вікно, здається, що нічне небо надсилає до кімнати зоряне сяйво. Нічні звуки додають таємничості. Я починаю вірити, що такої ночі народжуються у поетів геніальні творіння.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 класс | Добавил: 00dima (02 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 748 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2022
Хостинг от uCoz