ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Русский язык и литература » 5 класс Добавить сочинение

«Шляхетний дух, шляхетний ум...» (За поезією Р. Бернса «Чесна бідність»)

1.     Улюблений поет шотландців. (Він належав до селянства, розумів потреби і проблеми бідних трудівників. Бідність і простоту Берне протиставив етикету і пихатості аристократів. В його поезії яскраво відображений побут дрібних зем­левласників і фермерів Шотландії другої половини XVIII століття.)

2.     Шляхетність — не в багатстві і не в походженні. (Чесну бідність Р. Берне воз­величив як одну з найголовніших людських чеснот:

Хай бідні ми, хай злидні ми.

Не маємо нічого,

А будьмо чесними людьми Й не біймося нікого.

Такий вірш могла написати людина смілива, впевнена в собі і в підтримці своїх однодумців. Справді, Берне був дуже популярним серед простого люду. Шотландцям подобалися бадьорий тон, національний характер, мова вірша, якою говорили шотландські фермери. До того ж пісні Бернса за формою близькі до шотландської народної балади:

Що з того пустого Дворянства гербового?

Шляхетний дух, шляхетний ум Шляхетніш того всього.)

3.     Заклики до братерства. (Берне не був революціонером у прямому розумінні цього слова. Однак окремі його вірші співзвучні з гаслами французької рево­люції. Просто і невимушено закликав поет до братерського єднання всіх чес­них бідних людей:

Нічого, нічого.

Діждем ладу нового.

Торжествуватиме весь світ Братерства перемогу!)

4.     Цінність вірша Р. Бернса. (Вірш «Чесна бідність» цінний з точки зору історії і культури Шотландії за певної історичної доби. На тому етапі розвитку трапля­лися настрої, описані Бернсом. Та поет не стверджує, що вони і мають бути такими. Може, не треба хизуватися бідністю, якщо можна спробувати позбу­тися злиднів? Тоді буде більш достойний привід для веселого настрою. А от чесність не завадить нікому — ні бідним, ні багатим. Час об’єднуватися розум­ним і мудрим. Можливо, і світ від цього помудрішає.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 класс | Добавил: 00dima (02 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 761 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2022
Хостинг от uCoz