ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Русский язык и литература » 5 класс Добавить сочинение

Зрозуміти хоку (за поезією М. Басьо)

Зізнаюся чесно: коли я вперше прочитав хоку, не зрозумів його змісту. Всі три рядки здалися мені окремими, не з’єднаними між собою словосполученнями. Водночас мені зовсім не хотілося закрити книжку і забути про хоку. І тоді мені спало на думку: якщо я не розумію хоку, це не означає, що японська поезія не варта уваги. Я вирішив уважно перечитати японські тривірші і біографію їх твор­ця — Мацуо Басьо.

М. Басьо жив у Японії у XVII сторіччі. Спочатісу він був нікому не відомим міським бідняком. Щоб досягти майстерності, він багато вчився у відомих япон­ських поетів. Згодом вже й сам мав своїх учнів. Поет жив бідно на околиці міста, поки один із його вдячних учнів не подарував йому маленький будиночок біля води. Банан, посаджений коло будинка, несподівано дав плоди. Відтоді поет взяв собі псевдонім Басьо (банан) і написав тривірш:

Як шумить-гуде банан, як у кадуб капа дощ, — чую цілу ніч.

Лише три рядки, а як багато встиг розповісти поет: і про радість від того, що біля оселі виріс банан, і про те, що цілу ніч ішов дощ, і про своє безсоння.

Поступово я почав розуміти хоку. Деякі тривірші хотілося запам’ятати.

Перед цією розквітлою сливою, здається, й бик би замукав першу пісню весни.

Це — про розквіт весни, коли все цвіте і радіє життю. І я починаю домальо­вувати в уяві картини весняної природи. Саме цієї мети і досягає творець хоку.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 класс | Добавил: 00dima (02 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 877 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2022
Хостинг от uCoz