ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Ідеї національного єднання у поемі Г. Лонгфелло «Пісня про Гайавату»

Скільки існує життя на Землі, люди розмірковують над питаннями співісну­вання на красивій голубий планеті. Як відомо, ці проблеми вирішуються різними шляхами: мирним і воєнним. Хоча не помилюся, якщо скажу, що всі люди за­вжди прагнуть миру.

Проблема ця неодноразово порушувалася на сторінках літературних творів. Один із них — поема американського письменника XIX століття Г. Лонгфелло «Пісня про Гайавату».

Розповідаючи про життя індіанців, корінного населення Америки, поет думав про все людство. Адже сварки, непорозуміння бувають в усіх, і дуже часто вони призводять до воєнних конфліктів. Недарма у поемі Володар Життя Маніто дорі­кає людям і, висікаючи Люльку Згоди, закликає їх до примирення:

Я стомився від ваших сварок,

Від незгод і суперечок.

Від кривавих війн народів,

Молитов про помсту люту...

Ваша сила тільки в згоді,

А безсилля в ворожнечі!

Помиріться ж, любі діти,

Будьте друзями, братами!

(Переклад О. Олеся)

Настанови мудрого Володаря Життя втілив у реальність Гайавата, який при­мирив ворожі племена індіанців. Добре, коли є такий сміливий, розсудливий, му­дрий Гайавата, який піклується про свій народ. Якби більше було таких вождів!

Головними у поемі є ідеї миру, взаємодопомоги, єдності народів, без яких не­можливе нормальне життя. Зміст поеми ось уже декілька століть змушує замис­литися не одне покоління читачів над проблемою не лише національного, а й за­гальнолюдського єднання.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (14 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 4339 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 1.5 /2
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

1   [Материал]
спасибоооооооооооооооооооооооооооооо оооооооооооооооооооооооооооооооогггггггггггггггггггггггрррррррррррррррррррррррррррррроооооооооооооооооооооооооооооооомммммммммммммммммммммммммммммннннннннннннннннооооооооооооооооооооооооооееееееееееееееееееееееееееееееееееее )

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz