ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

У ПІСНЯХ — ІСТОРІЯ МОГО НАРОДУ

І варіант

Люди в Україні завжди складали й співали пісні. За цими пі­снями можна простежити історію народу, його життя, його мрії та сподівання, його жалі. Відходили у минуле й історичні події, й уча­сники цих подій, але пісні залишалися.

У давні часи український народ вів боротьбу з турецько-татарсь­кими завойовниками. Цю подію відображає народна «Пісня про Бай­ду» . Байда був історичною постаттю. Саме так народ називав Дмит­ра Вишневецького, засновника Запорізької Січі. У пісні оспівується любов до Батьківщини, патріотизм, відданість своєму народові.

Треба згадати і народного героя, народного месника проти па­нів — Устима Кармалюка. Слава про нього йшла не лише по всій Україні, але й далеко за її межами. Про нього народ теж склав пісню — це «Пісня про Устима Кармалюка».

Ще одного патріота українського народу, який виступав проти татарських орд, уславлює пісня «Ой Морозе, Морозенку».

Не треба забувати і про обрядові пісні, які відтворюють буття наших далеких предків, їх вірування, звичаї, обряди. Існує і багато таких пісень, які розповідають про звичайні, побутові події з життя українського народу. Серед таких пісень можна відзначити коло­мийки.

Отже, пісенний матеріал українського народу надзвичайно ба­гатий, різноманітний та цікавий. З пісень можна багато дізнатися про нашу історію.

 

 

II  варіант

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине...

От де, люде, наша слава,

Слава України!

Яке це диво — українська пісня! Як багато вона значить у житті нашого народу. Де, як не в пісні, розкривається його душа, його прагнення, мрії.

Пісня — це духовна цінність народу. Саме в ній заховані його душевні скарби, його моральна краса. Ми не знаємо, коли з’явилася пісня, бо її народження сягає у сиву давнину. Не знаємо імен старо­давніх піснярів, але з того часу почала формуватися гарна тради­ція: розповідати у піснях про народне життя.

Недаремно існує поняття «народна пісня». Так, пісні раніше складали звичайні люди, їх слова й досі співає Україна. Це були історичні пам’ятки героїчного минулого наших пращурів. У них оспівувалися народні улюбленці — мужні та хоробрі козаки, їх сміливі бої та походи, волелюбне життя і побут. Запорожець став героєм багатьох пісень: «Ой на горі та женці жнуть», «Гей, я козак з України», «Ой Морозе, Морозенку», «Пісня про Байду» та інші.

З пісень ми дізнаємося про історію власного народу. Мені по­над усе подобається «Пісня про Устима Кармалюка». У ній розпо­відається про козака, який щиро вболівав за долю бідного люду. Він зібрав навколо себе однодумців і подався у ліси, де ловив бага­тіїв, відбирав у них гроші і роздавав убогим. Вдячні за вчинки Устима люди склали про нього пісню.

Як можна не любити українські народні пісні? Вони завжди були і будуть з нами, чаруючи нас своєю красою, силою слова, дум­кою, доносячи до нас заповіти дідів та прадідів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (06 Февраля 2013) | Обновлено | Просмотров: 60657 | Рейтинг: 4.4 /18
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz