І варіант
Люди в Україні завжди складали й співали пісні. За цими піснями можна простежити історію народу, його життя, його мрії та сподівання, його жалі. Відходили у минуле й історичні події, й учасники цих подій, але пісні залишалися.
У давні часи український народ вів боротьбу з турецько-татарськими завойовниками. Цю подію відображає народна «Пісня про Байду» . Байда був історичною постаттю. Саме так народ називав Дмитра Вишневецького, засновника Запорізької Січі. У пісні оспівується любов до Батьківщини, патріотизм, відданість своєму народові.
Треба згадати і народного героя, народного месника проти панів — Устима Кармалюка. Слава про нього йшла не лише по всій Україні, але й далеко за її межами. Про нього народ теж склав пісню — це «Пісня про Устима Кармалюка».
Ще одного патріота українського народу, який виступав проти татарських орд, уславлює пісня «Ой Морозе, Морозенку».
Не треба забувати і про обрядові пісні, які відтворюють буття наших далеких предків, їх вірування, звичаї, обряди. Існує і багато таких пісень, які розповідають про звичайні, побутові події з життя українського народу. Серед таких пісень можна відзначити коломийки.
Отже, пісенний матеріал українського народу надзвичайно багатий, різноманітний та цікавий. З пісень можна багато дізнатися про нашу історію.
II варіант
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине...
От де, люде, наша слава,
Слава України!
Яке це диво — українська пісня! Як багато вона значить у житті нашого народу. Де, як не в пісні, розкривається його душа, його прагнення, мрії.
Пісня — це духовна цінність народу. Саме в ній заховані його душевні скарби, його моральна краса. Ми не знаємо, коли з’явилася пісня, бо її народження сягає у сиву давнину. Не знаємо імен стародавніх піснярів, але з того часу почала формуватися гарна традиція: розповідати у піснях про народне життя.
Недаремно існує поняття «народна пісня». Так, пісні раніше складали звичайні люди, їх слова й досі співає Україна. Це були історичні пам’ятки героїчного минулого наших пращурів. У них оспівувалися народні улюбленці — мужні та хоробрі козаки, їх сміливі бої та походи, волелюбне життя і побут. Запорожець став героєм багатьох пісень: «Ой на горі та женці жнуть», «Гей, я козак з України», «Ой Морозе, Морозенку», «Пісня про Байду» та інші.
З пісень ми дізнаємося про історію власного народу. Мені понад усе подобається «Пісня про Устима Кармалюка». У ній розповідається про козака, який щиро вболівав за долю бідного люду. Він зібрав навколо себе однодумців і подався у ліси, де ловив багатіїв, відбирав у них гроші і роздавав убогим. Вдячні за вчинки Устима люди склали про нього пісню.
Як можна не любити українські народні пісні? Вони завжди були і будуть з нами, чаруючи нас своєю красою, силою слова, думкою, доносячи до нас заповіти дідів та прадідів.
Похожие сочинения
|