ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

«Автопортрет» Т. Г. Шевченка (1840-1841) (твір-опис за картиною)

1 варіант

Переді мною картина. Це автопортрет Тараса Григоровича Шевченка. Поет сам намалював себе. Коли йде мова про Шевченка,то згадується літня досвідче­на людина. А на цій картині зображено юнака. Тут Шевченкові двадцять шість років. У нього чорне волосся, густі чорні брови, високе чоло, прямий ніс. Зви­чайний юнак, у якого попереду все життя.

Увагу привертають очі. Це ті самі, знайомі нам, «шевченківські» очі. Вони дивляться уважно і невесело. Чому не посміхається молодий поет? Де його юнацька посмішка? Можливо, замислився Шевченко над злиденним життям народу? Можливо, не дають йому спокою горе і біда навколо? Очі поета суму­ють, бо багато лиха зазнав у житті і він сам. Багато випробувань у нього ш;е попереду. Можливо, він їх уже відчуває?

Здається, з картини Шевченко вдивляється в нас. Здається, ш;о його губи зараз розімкнуться і він почне говорити. Які слова він скаже нам з портрета? Я думаю, ш;о це будуть слова його чудових віршів.

2 варіант

Великий український поет Тарас Григорович Шевченко був ще й таланови­тим художником. Він любив малювати з дитинства, а після визволення з крі­пацтва навчався в Петербурзькій Академії Мистецтв.

Автопортрет — це портрет художника, створений ним самим. Автор малює картину, роздивляючи себе в дзеркало, поставлене так, щоб освітлення падало на обличчя. Шевченко уважно вдивляється в своє відображення. ІЦо ж худож­ник побачив у дзеркалі, і що ми можемо побачити у цьому портреті?

1840 року йому було тільки 26. Ми бачимо молоде обличчя з високим чо­лом, обрамленим темним волоссям. Світло падає на обличчя і на чоло, підкрес­люючи, що перед нами талановита творча особистість.

Вираз обличчя не одразу й зрозумієш — усмішка сумна, глибокі розумні очі дивляться уважно і допитливо. Але художник чомусь затінив очі й не надав їм однозначного виразу. У цих очах можна побачити все нелегке життя митця: сирітство, поневіряння, кріпацтво. Шевченко вдивляється в своє відображення, нібито намагаючись побачити своє майбутнє. Що чекає колишнього кріпацького хлопчика, який зараз навчається в Академії Мис­тецтв у всесвітньо відомого майстра К. Брюллова? Яскраве майбутнє чи... Думаю, що саме це запитання можна вважати головним значенням уваж­ного погляду майбутнього великого українського поета. Він дивиться з ми­нулого в майбутнє.

Картина намальована реалістично, з великою художньою майстерністю, це твір справжнього майстра.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 1418 | Теги: картиною), автопортрет, Шевченка, (твір-опис, (1840-1841) | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz