ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Безрадісне дитинство сироти (за поезіями Т. Шевченка «Якби ви знали, паничі», «і золотої й дорогої...»)

Дитинство... Найкраща пора твого життя. Ти згадуєш батьків, тепло рідної домівки, свої щасливі сни. Спокій огортає твою душу. А яке ж дитинство в сироти? Безрадісне, завжди безрадісне: і зараз, і в далекому минулому.

у минулому, хоч яким важким воно було, людина знаходить і згадує ті хвилини, які запам’яталися на все життя. Безрадісне, сирітське дитинство постає перед нами із поезії Т. Шевченка «Якби ви знали, паничі». На мальов­ничій українській землі «хатиночка в гаю», де малого Тарасика мати повива­ла, стала для нього справжнім пеклом:

Я в хаті мучився колись.

Мої там сльози пролились.

Найперші сльози.

Такою ця хата була для всієї сім’ї. Мати, ш;е зовсім молодою, від тяжкої праці лягла у могилу. «Плачучи з дітьми», помер на пашцині батько. Залишився Тарас сиротою. А яка доля в сироти? Він носив воду школярам, хоча був ш;е малим. Братів віддали в солдати, а сестри, його «голубки молодії», пішли в найми. І стільки туги відчувається в цьому вірнії, ш;о аж сльози виступають. Немає де прихилитись сироті. Йому здається, ніби все, ш;о діється на землі, робиться з Божої волі.

А ось у другому вірші «І золотої й дорогої...» вже змальовано життя дітей- кріїїаків, таких самих сиріт, як і сам Тарас Шевченко. Його особиста доля схожа з долею зображеної кріпацької дитини. Ця дитина не бачитиме волі, марно проле­тять її молодії літа. Сирота не знайде собі ш;астя в житті, у широкому вільному світі. Його чекає доля наймита або солдата. Хлопчик малий і такий самотній:

Мов одірвалось од гіллі,

Одно-однісіньке під тином...

Він убогий, «сидить собі в старій ряднині». Сум, печаль, глибокі пережи­вання поета за долю не тільки одного хлопчика, але й усіх кріпацьких дітей відчувається у цьому вірші.

Прочитавши вірші Т. Шевченка, я подумала: «Як добре, ш;о я не сирота».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 651 | Теги: дитинство, Безрадісне, сироти, Золотої, паничі, (За, знали, Якби, Шевченка, поезіями | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz