ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Чого навчають нас байки Л. Глібова

Прадавня людина вперше широко розплюнщла очі й зачудовано подивилася нав­коло себе. Коли вона вперше відчула себе людиною, то намагалася якось пояснити на­вколишній світ, такий для неї дивний, малозрозумілий і разом з тим жахливий. І для цього вона створила міф, казку. Серед постійної боротьби добра і зла, правди і кривди, людина вчилася жити. Як захистити себе від лиха, як застерегти іншого від нього? Такі питання поставали перед нею. І щоб відповісти на них, людина створила байку.

Леонід Глібов теж вирішує писати байки, бо в них можна висловити все те, про що говорити одверто з різних причин заборонено. У байках він викриває несправед­ливість і насильство, продажність суду, хабарництво, лицемірство, бореться зі злом.

Так, у байці «Лисиця-жалібниця» розповідається про лисицю, яка вихваляє гарне, справедливе життя в гаю. Вона картає котів, які безжалісні до птахів, ладні їх безневинних поїсти. За улесливими, медовими словами — «малесеньких», «без­винних», «як їх не жаліти» — приховується зла та хитра людина. І на підтверджен­ня цІ€Ї думки автор розповідає, що пташенята випали з гнізда, а Лисичка «прехоро- шенько їх поїла». В образі Лисиці автор засуджує лукавих, підступних, хитрих людей, які прикриваються хорошими словами, а насправді чинять зло.

В іншій байці «Щука» розповідається про Щуку, яка влаштувала справж­ній розбій у ставку. Її звинувачують у страшних злочинах:

Того заїла в смерть.

Другого обідрала.

За це Щуку треба покарати. Тому суддям нічого не залишається, як винести справедливий вирок. В образах Ослів, Шкапи та Цапів, що виступали суддями, змальовано нерозумних, обмежених людей. Як не старались судці, а не змогли приховати злочини Щуки і «Щуку на вербі повісити звеліли». Але тут слово взяв стряпчий, в образі якого виступає Лисичка. Вона запропонувала вражу Шуку втопити у річці. Таку «страшну» для Щуки кару присудила Лисичка тому, що та частенько ділилась з нею награбованим. Судці з радістю підтримали цю пропози­цію, бо таким чином легко вийшли зі скрутного становишд. Отже, цією байкою Леонід Глібов викриває несправедливий суд, засуджує нікчемних чиновників та судців, викриває хабарництво, кругову поруку чиновників.

Байки Л. Глібова вчать нас добра, справедливості, вчать бути чесними, не лукавити перед іншими, розбиратися в людях, ніколи не бути нікчемним чинов­ником, суддею, а залишатися за будь-яких обставин справжньою людиною.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 800 | Теги: Глібова, Байки, навчають, чого, нас | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz