ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 12
Гостей: 12
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Чого навчився Вася, познайомившись із дітьми підземелля

Дружба Васі з дітьми підземелля багато чого навчила маленького хлопчика з багатої сім’ї. Випадково пізнавши таємницю підземелля, Вася побачив зовсім інше життя. Він уперше зустрів дітей, що не мали дому, часом просто голодува­ли, а коли їм перепадала ситна їжа, то сумніву не лишалося — це було вкрадене.

Але в чомусь вони, бідно зодягнені, нешдсні, були багатий за нього — ці діти мали справжнє родинне тепло. Валеку ніхто не заважав гратися з маленькою Мару­сею і турбуватися про неї, в той час як Васю нянька проганяла від сестрички Соні.

Тибурцій не просто давав Валеку повну свободу, він із повагою розмовляв з ним — таких відносин з батьком Вася ніколи не знав.

У цій дивній, на перший погляд, маленькій родині існували свої принципи, і Валек вмер би, але не зрадив їх. Він не зміг би простягти руку на вулиці й ніколи б не украв у своїх, не зрадив би їхньої довіри.

Вася міг тільки заздрити їм, але Валек і Тибурцій відкрили йому очі на його власного батька. Вася з подивом почув, що багато хто в місті, навіть люди, що стоять поза законом, поважають суддю за конкретні вчинки, за справед ливе став­лення до людей. Вася ніби новими очима дивився на власного батька.

Хлопець подорослішав, він навчився не просто співчувати і допомагати чим міг — він навчився захищати свою таємницю. Коли Маруся важко захворіла від «сірого каменя» і вже не вставала, радіючи Васиним іграшкам, хлопець приніс їй ляльку сестри — пам’ять покійної матері. Як вдома не погрожували, намагаючись дізнатися про ляльку, Вася не видав друзів. Хлопець краще б вмер, але не розповів би про місце, де його розуміли і любили.

Тибурцій, з’явившись у критичну мить, пояснив судді, що довелося пережи­ти його синові, і суддя ніби заново пізнав свого Васю. Таким сином він міг би пишатися.

Бажаючи допомогти Тибурцію і Валеку грішми, судця передає їх саме Васею зі словами: «Передай, ш;о я прошу прийняти ці гроші від тебе». Він поважає свого сина і його друзів — на рівних.

Може, в той час і доросла людина — справедливий суддя чогось навчився. Навчився не приховувати від дитини «непарадні» боки життя і не буде прихо­вувати власного серця від сина.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 511 | Теги: познайомившись, навчився, чого, дітьми, Підземелля, Вася | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz