ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Чудо перемоги романтичної мрії над законами буденного світу (за фесріЕЮ 0. Гріна «Пурпурові вітрила»)

Людина сама створює власне життя — з реального та мрії, із бажаного та випадкового. Це її спілкування з навколишнім: або бажання бути таким, як усі, або сліпе підпорядкування законам буття та суспільства, або сміливість стати «білою вороною», знайти свій шлях. Це модель власного життя — обран­ня заняття, погляд на майбутню сім’ю, навіть омріяний образ коханого. Саме від тебе залежить чудовий, неповторний візерунок мозаїки твого життя. Віч­ність та яскравість його кольорів. Вузлики на зворотному боці. Можна вибира­ти журавля у небі, невагомість і тепло сонячного проміння, а можна — синич­ку в руці, відчутну коштовність золота й мідяків у жменьці.

Але найголовніше, на мою думку, — це дар розуміти інших: не заздрити, принижуючи інших, підганяючи високе під свій ранжир. Тоді, може, й ти ко­лись почуєш дивну мелодію, піднімешся над землею і відчуєш себе хоч на годи­ну чарівником.

Маленьке село Каперна, де все знають один про одного, де звикли до буден­ності й розважають себе пустими балачками та байками, де діти змалку лають­ся, бо не уявляють інших відносин, де навіть на море дивляться просто як на місце для заробітку.

Усі, звичайно, дають хліба й сірників у борг жінці, ш;о опинилася у скрут­ному становиш;і, але ніхто не подасть руку допомоги, не захистить від німих докорів, від глузливої пропозиції шинкаря Менерса, ш;о зазіхнув на єдине ба­гатство жінки — її любов до чоловіка.

Із смертю дружини світ для Лонгрена стає темнішим і душним, бо з нього підуть ш;е улюблена робота й кораблі. Може, тому й обрав він таку справу — робити «морські» іграшки, ш;о це було якоюсь хвірткою у минуле, якимось відблиском колишнього шдстя?

Він не подасть руку дружби селянам, нічого не візьме у цьому суспільстві, навіть дрібниці — і це дратуватиме. Але й не підніме руку помсти — це просто не зрозумі­ють як слід. Навіть те, ш;о він, дивлячись у бурю на свого кривдника, ш;о відпливає у човні без весел, не кричав, не лаявся, а просто мовчав, — теж поставлять йому в провину. Серед лінивих, сонних душею і тому жорстоких людей важко бути іншим, але в тому й сила й краса справжньої людини, ш;об не стати таким, як вони.

Хто б з них знав, ш;о Лонгрен переживатиме цей випадок з Менерсом, свою усвідомлену пасивність тоді, на причалі, не спатиме ніч! Мешканцям Каперни не зрозуміти, як вичавлює він із себе ті краплини жорстокості, ш;о примусили зро­бити «чорну іграшку»...

їм не зрозуміти також ту силу добра й мудрості, що не дозволить відняти у дитини іграшку-мрію, казку про чарівний корабель: «Щодо пурпурових вітрил думай, як я: будуть тобі пурпурові вітрила». До речі, сам колір вітрил у мешкан­ців Каперни втратить свій світанковий відблиск, перетворившись на грубий червоний, як їхні прості, брутальні історії, п’яні співи і повна неспроможність до вигадок...

Мабуть, сама доля за всі випробування повинна винагородити Ассоль по­славши їй назустріч Грея...

Щирий та рішучий хлопець, що не може спокійно дивитись, як на полотні відомого майстра стирчать цвяхи з рук розп’ятого Христа і ллється кров, який не пошкодує для щастя служниці власної скарбнички, а, побачивши у домаш­ній бібліотеці картину з кораблем у бурхливому морі, закохається у море одра­зу й назавжди. Шляхетний юнак, який на крилах високої мрії здолає всі пере­шкоди, заслужить повагу капітана й розуміння матері, навчить її не тільки боятися за нього, але й чекати на нього й молитися за свого сина-мандрівника. Капітан-романтик, що вибирає вантаж на свій «Секрет» не за вигідний фрахт, а за його відповідність живій уяві.

Саме він, почувши незвичайну історію про дівчину і зрозумівши, що за люди оточують її в Каперні, ні на мить не вагатиметься, що Ассоль повинна одружи­тися саме так, як колись напророкував старий мандрівник. Може, тому він не торгується у крамниці, купуючи шовк на нові дивовижні вітрила, що те почут­тя, яке зростає в ньому, не має ціни? Саме тому «всі ці дні він був на тій щасли­вій висоті духовного зору», що поєднала його чудо з душею музики і привела на корабель оркестр вуличних музик, які змушують плакати прості серця і звучати кращі струни у душі кожної людини.

Грей зрозумів «одну нехитру істину. Вона в тому, щоб робити так звані дива своїми руками. Коли для людини головне — отримати дорогий п’ятак, легко дати цей п’ятак, але, коли душа приховує зернятко полум’яної рослини, — дива, зроби їй це диво, якщо ти в змозі».

Треба зрозуміти, що є «дива на землі: посмішка, веселість, прощення та вчасно мовлене, потрібне слово. Володіти цим — значить володіти всім».

Нехай сяють пурпурові вітрила над нервовою метушнею, похмурою триво­гою та злобним переляком мешканців Каперни, над лементуванням чоловіків і зміїним шипінням їхніх жінок — вони навічно залишаться внизу, у старому смітті буденності, багнюці обмеженості. Мрія підніма Ассоль, як на крилах, на палубу чарівного «Секрета», всю у виблисках пурпурових вітрил і сонячних зайчиків, схожу на небесний сад. Очі, що вперше зустрінуться з очима друга, розплющаться, в них буде «усе найкраще людини».

Для мене їхнє щастя є повнішим, більш заслуженим ще тому, що пролуна­ло питання Ассоль, чи візьме Грей у цей дивовижний світ її батька, і що про­лунало тверде «Так» капітана. Ідучи назустріч неземному щастю, створюючи дива власними руками, герої не забувають про тих, хто виплекав і зберіг їхні мрійливі душі, хто дав розвинутися брунькам у квіти, мріям — у сильні й надійні крила. Мабуть, для своїх дітей Ассоль і Грей теж будуть розумними й добрими батьками.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 960 | Теги: мрії, Пурпурові, світу, перемоги, чудо, законами, романтичної, Гріна, фесріЕЮ, буденного | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz