ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Ідеал української дівчини в оповіданні «Орися» П. Куліша

Ще зовсім маленькою я любила слухати казки про красивих, мудрих, доб­рих, щирих людей. Особливо мені подобались казки про королів, царівен. По­тім я прочитала казку «Мудра дівчина». І так мені сподобалась дівчинка Мару­ся, що я хотіла бути такою, як вона. «Чому?» — запитала я у мами. Мама відповіла, що це є образ ідеальної дівчини. А коли я прочитала оповідання П. Куліша «Орися», то зрозуміла, що переді мною ідеал української дівчини.

І справді. Орися така гарна, як ясная зоря в погоду, крашд від повного міся­ця серед ясної ночі, краща над саме сонце. Очі проникливі, губи, наче з самого меду зліплені. Завжди у квітках і намисті, наче сонце. Пишна, як калина. Про Орисю знали по всій Україні. І не тільки через зовнішню красу, але й за її душу. Вона ласкава, ніжна, ніколи грубого слова не скаже. З дівчатами привітна. Чем на і ввічлива до свого татка, називає його «паноченьку» за стародавнім звичаєм Не цуралась роботи, хоч і виросла в достатку, вміла вишивати. Від неї випромі­нювалась якась незвичайна краса, що осліплювала своєю вродою і синє небо, і зелений луг. Орися виросла станом гнучка, як біла тополя в леваді. їй цікаво знати, чому річка називається Туровою. Легенда про золоторогих турів так гли­боко запала в душу, що їй стало сумно. Отаке в неї вразливе серце. А коли при­йшла пора виходити заміж, то Орися вийшла тільки за того, кого покохала щиро, віддано. Такою її виховав батько — сотник Таволга. Заміжньою жінкою вона стала ще кращою. А донечка у неї, як Божа зірочка.

Якщо людина щира, чиста душею, привітна, вихована, то і сім’я у неї теж буде такою. Я подумала, що Орисю можна порівняти з «Мадонною» Рафаеля і навіть назвати українською мадонною.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 586 | Теги: дівчини, Ідеал, оповіданні, Куліша, Орися, Української | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz