ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Як Я допомагав саджати картоплю (твір-опис процесу праці)

Мої бабуся і дідусь живуть у селі. Біля їхнього будинку ростуть дерева, купц, городина. Є також вільна ділянка, на якій ш;овесни саджають картоплю.

Цього року ми з батьками приїхали допомагати бабусі і дідусеві саджати картоплю. Увечері напередодні було вирішено, ш;о працювати на городі будуть лише чоловіки, а жінки готуватимуть обід. Отже рано вранці я, тато і дідусь вийшли на роботу. З собою ми несли дві лопати і одне відро, ш;об носити в ньому картоплю. Картопля для посадки вже була на ділянці. Це тато приніс її у той час, коли я закінчував сніданок.

Дідусь почав копати. Бін робив невеличкі ямки. Биходив рівний рядок ямок, одна поруч із другою. У цей час тато пересипав з мішка картоплю у відро і приніс його мені. Я повинен був кидати в кожну ямку, ш;о викопав дід, по одній картоп­лині. Робота спочатку здалася мені дуже простою і легкою. Але, коли тато теж взявся за лопату і почав копати, я захвилювався. Батько і дід копали вдвох, а я клав картоплю один. Чи встигну? Але мої побоювання були марними. Дідусь похвалив мене і сказав, ш;о я все роблю правильно та швидко. Коли у кожній ямці першого ряду вже лежало по картоплині, тато і дідусь почали паралельно до першого ряду копати другий. При цьому, копаючи ямки у другому ряді, вони кидали землю у ямки першого, засипаючи посаджену картоплю.

Ми працювали до обіду. За цей час посадили п’ятнадцять рядків. Мама і ба­буся приготували нам борш;. Мені здалося, ш;о це був найсмачніший борщ; у моєму житті.

Мій батько — шофер. Його робоче місце за кермом великого красивого авто­буса. Тато возить людей з нашого міста у сусіднє. Цю відстань він проїжджає за три години. Батько часто розповідає мені вечорами історії, які трапляються з ним та його пасажирами дорогою. Я з нетерпінням чекаю батькові розповіді, бо дуже люблю їх слухати. А ш;е була у мене мрія — поїхати разом з ним у дорогу.

Неш;одавно моя мрія здійснилась. Як я зрадів, коли батько нарешті погодився взяти мене з собою у рейс! Рано-вранці ми вийшли з дому і за півгодини вже були на АТП, де працює мій батько і де стоїть його автобус.

Спочатку треба було оформити документи для поїздки. У той час, коли батько із цим порався, я уважно розглядав автобус. Червона комфортабельна машина була вже готова до рейсу. Ми з татом зайшли в автобус. Він сів за кермо, а я — на перше сидіння недалеко від нього. Час рушати. Тато вставив ключ у замок запалювання і повернув його. Я почув шум. Це був звук мотора, ш;о завівся. Тато натиснув ногою на одну з педалей, вижав зчеплення, рукою потягнув важіль — включив передачу. Потім одночасно повільно відпустив зчеплення і витиснув педаль газу. Автобус зрушив з місця. Батько додав газу й автобус поїхав швидше. Ми прямували на зупинку, де вже чекали на нас паса­жири. Тато потягнув маленький важіль на кермі, на панелі замиготів зелений вогник. Це був обов’язковий сигнал повороту. Лише після цього батько повер­нув кермо у лівий бік, і автобус почав повертатися ліворуч.

Ми під’їхали до зупинки, зупинились. Батько натиснув на панелі кнопку, і двері автобуса розчинились. Пасажири з речами почали входити в салон і сідати на свої місця.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 846 | Теги: картоплю, допомагав, саджати, (твір-опис, процесу, праці) | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz