ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Які МІСЦЯ твору Остапа Вишні «Перший диктант» викликають усмішку і чому

Остап Вишня був великим жартівником і гострословом. Найбільше в житті любив письменник літературу, рідну природу і дітей. Його твори зачаровують читачів. Зброя Остапа Вишні — сміх.

Так, читаючи оповідання «Перший диктант», ми сміємось. Чому нам сміш­но? Бо те, про що розповідає автор у творі, розкриває нам цілий світ з його радощами і трагізмом.

Цей твір гумористичний. Змальовані тут персонажі та обставини, в які вони потрапляють, викликають веселий сміх. Розповідаючи про злиденне життя се­лянських дітей за часів царизму, автор засобами гумору зумів намалювати справ­жню картину такого життя: «Було це за царя Опенька, як була земля тонень­ка». Гумор Остапа Вишні доброзичливий, але дошкульний. У цьому оповіданні виявилася чиста, щедра і весела душа сміхотворця. Бо ж за лукаво усміхненим образом оповідача бачимо самого автора, з його поглядами на світ і його незрад­ливою, ніжною любов’ю. Так, розповідаючи про молодших братиків і сестричок, автор використовує такий засіб, як неправильне пояснення появи дітей у сім’ї. Це викликає у читачів доброзичливу посмішку: «Нас у батька з матір’ю п’ятір­ка: найстаршенька сестриця Парася, а під нею був я, а після мене знайшовся в капусті братик Івасик, а після Івасика лелека приніс сестричку Пистинку; най­меншеньку сестричку Орисю баба Секлета на вгороді під калиновим кущем знай­шла». Зразу відчувається особливе ставлення Остапа Вишні до своєї родини. Те­пла хвиля огортає кожного, ти посміхаєшся милою, доброю усмішкою.

Водночас оповідання засвідчило, що засобами гумору можна виразити найсерйозніші думки й почуття.

Найбільше приваблює в «Першому диктанті» той епізод, де говориться про навчання сільських дітей у школі. Як не намагалася старенька вчителька на­вчити дітей російської мови, але не всі її засвоювали. Значення деяких слів діти не розуміли. Неправильне і недоречне їх вживання часом призводить до непорозумінь. Саме про такий випадок розповів Остап Вишня. Діти написали: «За коляской бежала и лаяла собачка панской породьі» замість «За коляской бежала и лаяла собачка испанской породьі». Інакше не могло бути. Тут змальо­вана істинна картина життя тих часів і дитяче розуміння соціальних відно­син. Раз пани сварливі, то й їхні собаки теж такі.

В гуморесці-оповідашгі використані вислови, слова жартівливого характеру. Це теж викликає сміх. Так, наприклад, слово «марнополька» перекручене «моно­полька», означає шинок, корчма. Найкранц ласонц бідних дітей тих часів — на­сіння соняшника, гарбузів, лісові горіхи, від яких «аж язики подубіють». Викорио тання в оповіданні такого типу порівнянь надає розповіді комічного характеру.

Отже, Остап Вишня добре знав силу гострого сатиричного сміху. Він любив по­вторювати слова М. Гоголя: «Сміху боїться навіть той, хто вже нічого не боїться». Своїми творами відомий сатирик підбадьорював людей. Його фейлетони, іуморески, оповідання вносили в життя промінчик сонця. Тонкий іумор, любов до людей, дітей властиві творам Остапа Вишні. Його сміх не ображає, а виліковує, виховує людей.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 851 | Теги: ПЕРШИЙ, Вишні, твору, Остапа, Місця, викликають, диктант, Чому, усмішку, Які | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz