ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Князь Київської Русі Олег - історична постать

Князь Олег був історичною особою. Про це свідчать документальні джерела: літопис «Повість минулих літ». Новгородський літопис, хозарські та арабські документи. Він правив у Новгороді замість малолітнього сина Рюрика — Ігоря. Олег був або родичем Рюрика, або його воєводою.

882 року князь Олег об’єднав Новгородське князівство з Київським. Це ста­лося так. Князь привів своє військо під Київ, сховав його в очереті біля Дніпра. Потім прийшов до міста, викликав із нього князів Аскольда і Діра. За наказом Олега воїни вбили київських князів, а він став правити у Києві.

Згодом Олег приєднав до свого князівства землі древлян, сіверян, радими­чів, тиверців, угличів. Князь домовився з північнослов’янськими племінними союзами про військову підтримку у поході проти Східної Римської імперії — Візантії і послав туди таємних вивідувачів, які дізналися, ш;о краш;і легіони візантійського війська воюють з арабами на південних кордонах імперії.

907 року військо Олега вирушило в похід. Воно поділялося на дві части­ни — кінну та морську. Флот складався з 2000 кораблів. Причиною війни стало невиконання Візантією двох головних умов договору 860 року, укладе­ного князем Аскольдом: сплати імперією данини Києву і надання привілеїв руським купцям у візантійських містах.

Візантійці, побачивши військо, натягнули між двома баштами бухти Золо­тий Ріг величезний ланцюг, ш;о утримувався на воді сотнями поплавців. Човни не могли подолати цю перешкоду.

Тоді Олег наказав витягти кораблі на берег, приладнати до них колеса і напнути вітрила. Побачивши, ш;о кораблі йдуть під вітрилами сушею, візан­тійці злякалися і через послів стали просити миру.

911 року була підписана угода між Київською Руссю і Візантією. За текс­том цієї угоди імперія повинна була сплатити данину на 2000 кораблів, а по­тім — на руські міста — Київ, Чернігів, Новгород, Ростов, Любеч та ін. Після цього Олег повернувся до Києва.

Точна дата та причина смерті Олега невідомі. Легенда розповідає, ш;о він помер від укусу змії. Але це вигадка.

За Новгородським літописом, Олег очолив ш;е один похід проти Візантії. Його флот був спалений горючою сумішшю, яка під тиском викидалася з мідя­них труб на велику відстань.

Хозарські та арабські документи повідомляють, ш;о Олег пішов у новий завойовницький похід, взяв місто Тмутаракань. Його військо на 500 кораблях спустилося Волгою до її гирла, ввійшло у Каспійське море, пропливло вздовж західного узбережжя на південь і було повністю зниш;ене персами. Олег заги­нув у битві.

Ось такою загадковою постаттю є для сучасних істориків князь Київської Русі Олег.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 674 | Теги: Олег, князь, Русі, постать, історична, Київської | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz