ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Козак Голота - герой народної думи

Неш;одавно я перегортав збірку народних дум. У них розповідається про боротьбу українського народу проти турків і татар. Про сміливих, хоробрих, винахідливих козацьких ватажків: Самійла Кішку, Морозенка, Богдана Хмель­ницького. Але найбільше мені сподобалась «Дума про козака Голоту».

В образі Голоти народ бачить свого товариша, друга, визволителя. Часто нападали на українські міста та села турки і татари, грабуючи і спалюючи їх, захоплюючи людей у полон. Саме козацтво, представником якого і виступає козак Голота, захиш;ало свій народ від нападників. Козаки не тільки відбива­ли набіг чужинців, а й самі часто робили сміливі наскоки на ворожі землі, визволяючи братів-бранців, не шкодуючи своїх сил, свого життя.

Не шкодував їх і Голота, бідний козак, на якому були «...три семирязі лихії: одна недобра, друга негожа, а третя й на хлів незгожа». На ногах у козака постоли в’язові, на голові — «шапка-бирка» з діркою, через яку прові­вав вітер. Та, незважаючи на свою бідність, козак дбав, ш;об у нього були «яс­ненька зброя» та кінь вороний, з допомогою яких він гідно б’ється з ворогами своєї вітчизни.

Козак Голота — смілива, чесна, справедлива людина, він «...не боїться ні огня, ні меча, ні третього болота», ні на кого перший не нападає, нікого не грабує.

Прославляючи мужність козаків, їхню перемогу над ворогами, народ наді­ляє Голоту і його товаришів непереможною, героїчною силою, відвагою і муж­ністю, висловлює своє бажання, ш;об козаки завжди

Хороші мислі мали...

І неприятеля під ногами топтали!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 780 | Теги: думи, народної, герой, Козак, Голота | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz