ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Козак Голота - оборонець рідної землі

У XV—XVII століттях Україна відчувала на собі тяжкий пгіт польської шляхти, стогнала від набігів турецьких і татарських завойовників. Багато лиха завдава­ли вони: грабували і спалювали населені пункти, вбивали мирне населення та гнали його у полон.

Та ніколи не корився український народ лихим ворогам, мужньо бився з ними за свободу і честь рідної землі. Історія й література знають славні імена Богдана Хмельницького, Івана Богуна, Морозенка, Самійла Кішки. Особливо прославились у боротьбі з ворогами запорозькі козаки, про яких народ склав безліч пісень, дум, увінчавши таким чином їхні незмірні заслуги перед Украї­ною. Отже, захиш;ав рідний край у першу чергу простий народ, представником якого і є козак Голота.

Про те, ш;о козак Голота — представник найбідніших верств трудового на­роду, свідчить насамперед його зовнішність. На голові у козака була шапка з діркою, ш;е на козакові «шати дорогії — три семирязі лихії». Та й саме прізви- ш;е — Голота — свідчить про бідність.

Проте козак мав дуже гарного коня, ясну зброю, які можуть бути тільки у справді хорошого і відважного воїна. Про козакову сміливість свідчить те, ш;о Голота гуляє у полі сам, один, і не боїться нападів чисельних ворогів. Недарма ж за його голову призначено дуже велику ціну.

Голота — мирна людина. Гуляючи в полі, він «ні города, ні села не зай­має». Та тільки з’являлися нападники, як Голота відразу спішив на допомогу скривдженим. Він на ділі, а не на словах, як хвалькуватий татарин, доводить свою силу й військову вправність.

Усім, кому тяжко, допомагає Голота, не шкодуючи сил і ш;едрості своєї душі, запалюючи вогнем доброти серця молодих воїнів, які вважали за честь бути поруч із ним в бою.

Отже, в думі козак Голота показаний мужнім, непереможним. У думі відчува­ється ставлення народу до своїх захисників, яких жоден ворог не міг поставити на коліна, як не міг поставити навколішки й увесь український народ. Таким чином, в образі козака Голоти втілена непереможна сила самого українського народу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 745 | Теги: землі, Козак, рідної, оборонець, Голота | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz