ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Народні пісні про минуле українського народу

З давніх-давен люди складають пісні про своє життя й працю, про важливі події країни. Згодом ці події відходять у минуле, вмирають їх учасники, але залишається пісня. Вона не забувається. її продовжують співати люди.

І тут перед нами оживає героїчна історія українського народу, його гордий нескорений дух, безмежна відданість своїй Батьківнщні. Народ уславив історичну боротьбу і загиблих своїх синів.

Так в історичних піснях розповідається про боротьбу нашого народу з турець­ко-татарськими нападниками, які часто спустошували міста і села, розправля­лися з людьми. Захисниками українського народу в ті далекі часи були козаки. Вони не шкодували свого життя, обороняючи рідну землю. Багато було хороб­рих козаків, а про одного з них ми дізнаємося з «Пісні про Байду». Це Ярема Виншевецький, прозваний на Січі Байдою. Під час бою він потрапив у полон до турецького султана. Султан пообіцяв козакові визволення за зраду, але Байда відмовився. Тоді султан жорстоко покарав козака, зачепивши його за гак реб­
ром. Зазнаючи нестерпних мук, Байда знаходить в собі сили і вбиває султана, його дружину і доньку. Мужній воїн загинув, залишившись у людській пам’яті вірним сином свого народу. Смерть Байди — це ш;е один крок у безсмертя.

А в другій пісні «Ой Морозе, Морозенку» розповідається про героїчну боротьбу українського народу проти панської Польш;1 Очолив цю боротьбу Бощан Хмельниць­кий. Головною силою у цій війні були селяни. Інколи їм допомагали кримські татари. Але були випадки, коли татари робили грабіжницькі набіги на міста і села України. Загони Хмельницького карали нападників. Але в боях гинуло багато козаків.

Саме в цій пісні розповщаєіься про козацький загін, який розбили татари, а ватажка покарали. Мелодія ціа пісні сумна, бо то за Морозенком вся Вкраїна плаче. Морозен­ко — славний козак, бився до ночі глухої. Бій тривав довго, козаків полягло багато, але юроіів—утроє більша Мфозенка замордували ворош прсжлягі. Загинув Морозенко, але пам’ять про нього житиме вічно. А пісня про нього є заповітом мужності й вірно­сті рідній землі. А скільки ш;е є таких пісень. У них відбилась безсмертна і жива історія нашого народу, вся минула доля, справжній характер України.

Любіть, юні друзі, нашу українську пісню.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 665 | Теги: про, народні, пісні, минуле, українського, Народу | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz