ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Образ кріпака-протестанта Миколи Джері (за повістю І. Нечуя-Левицького «Микола Джеря»)

І. С. Нечуй-Левицький — автор хвилюючої повісті «Микола Джеря». Саме в ній він розповів про жорстокий час кріпацтва, показав боротьбу селян проти гнобителів. У селян виникало нестерпне бажання вирватися із жахливого пек­ла, на яке перетворилося їхнє життя.

Молодим, красивим змальовує Нечуй-Левицький Миколу, головного героя повісті. Чорнявий, з чорними рівними бровами на засмаглому обличчі. Він був дуже гарний. Микола вмів читати, часто читав Псалтир у церкві, бо мати до­клала чимало зусиль, щоб він навчився грамоти.

Хлопець рано починає замислюватись над несправедливістю: чому одні жи­вуть у розкоші та багатстві, а інші стогнуть у неволі? Особливо гостро постало це питання тоді, коли Микола одружився на красивій, але бідній дівчині Ни- мидорі. Він не мириться з важкими умовами життя. Микола висловлює невдо­воленість не тільки на словах — він рішучий у своїх вчинках.

Джеря стає на захист своєї дружини, коли її побив осавула, відмовляється жати панське жито, бо своє осипається. Навіть підняв руку на осавулу, хоча потім був покараний: його висікли на стайні нагайками. Душа його постійно протестує, рветься на волю. До нього приєднуються інші вербівчани. А після того, як Микола з іншими чоловіками побили осавулу, він змушений був тікати від пана Бжозовського. Залишивши дружину і донечку, Микола пішов із села, не знаючи ще, куди його приведе життєва дорога.

Минали роки в тяжкій, виснажливій роботі на цукроварнях. Сумною була Джерина доля, але зігрівали душу думки про рідну домівку, про дружи­ну, про маленьку донечку, які там залишилися. Мріяв повернутися до них, але не міг, бо страшна кара за непослух панові була неминучою. Може, тому Микола й не корився тим порядкам, які були й на чужині. Його не влаш­товувала праця на цукроварнях. Він шукав іншої, сподіваючись здобути собі незалежність і волю. Але мрії його не здійснювались. Вже через багато років, коли кріпацтво було нарешті скасоване, Микола Джеря сивим дідусем повер­тається до своєї домівки. Не судилося йому застати дружину. Зустрів він у себе вдома тільки доню та онуків. На душі посвітлішало. Скільки часу пройшло, як він покинув рідні краї. І чи варто було? Так. Бо й на схилі віку Микола залишається вірним собі: як і раніше виступає проти панів, шинка­рів, які кривдили селян. Глибоку ненависть до своїх кривдників він зберіг до кінця свого життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 820 | Теги: Миколи, Джері, Микола, кріпака-протестанта, Нечуя-Левицького, повістю, Джеря, Образ | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz