ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Перебороти смерть (за оповіданням О. Довженка «Воля до життя»)

У моїх руках оповідання О. Довженка «Воля до життя». Це невелике опові­дання сколихнуло мою душу. Воно зовсім змінило мої погляди на людей. Я гадала, що жити легко і весело, і тільки тепер зрозуміла, як помилялась. Коли читала оповідання, я, сама того не помічаючи, порівнювала себе з Іваном Кар- налюком. Далеко мені до нього. Та не тільки мені. Якесь невеличке горе — і вже сльози, згорблені плечі, похилена голова. А треба жити і боротися так, щоб ніщо не могло тебе зігнути, як не зігнуло горе героя оповідання.

Події, описані О. Довженком, відбувалися під час Великої Вітчизняної вій­ни. Іван Карналюк, головний герой оповідання, був звичайним рядовим бій­цем. Особливих геройств за ним не значилося, хоч він уже вбив снайперським способом півтора десятка фашистів. Зовні в Іванові теж не було нічого героїч­ного. Що ж такого особливого у нього є? Чим він привертає нашу увагу? Во­лею! Бажанням жити, побороти смерть! Читаючи оповідання, бачиш, як йде боротьба між життям і смертю, бачиш, як наш герой намагається вижити.

Так, під час першого бою Івана було тяжко поранено. Не вірячи в страшну трагедію, Карналюк намагається вибратись із цієї ситуації. Важко поранений, він притулив своє зранене тіло до дерева, щоб таким чином зупинити кров, і так стояв непритомний із широко відкритими очима, поки його не забрали санітари. Воля до життя — ось що керувало ним. Крім того, в його пам’яті пропливли спогади про мирне життя: рідне село, батьки, друзі і найдорожча для нього людина — кохана. Не міг він розпрощатися з усім цим.

Непереборне бажання вижити дало наслідки. Іван не помер. А тепер у шпиталі він знову бореться за життя. Страшна газова гангрена поідом їсть його молоде тіло, точить із нього гарячу кров, не залишаючи надій на життя. Військовий лікар, вико­риставши всі свої методи боротьби із страшною хворобою, і той не вірить в поряту­нок Івана. Тільки на якусь мить Карналюкові здалося, що позаду нього стоїть смерть і чекає на нього. Мені здалося, що мужнє, пошматоване ворожими кулями солдат­ське тіло не витримає, здасться. Але ні! Карналюк на здається. І в нього ще виста­чить сил жити, а вмерти він встигне. От де сила волі, сила духу!

Іван Карналюк підіймається з операційного столу, залишений без надії на життя, з великим зусиллям встає і йде до кабінету хірурга. Двері різко розчини­лись навстіж. Всі, хто тут був, завмерли. Перед ними стояв велет, не людське тіло, а якийсь обрубок. Одні очі видавали — горіли дивним полум’ям. І було в них стільки сили волі, стільки непереможного бажання до життя, що всі вираз­но почули: «Ріж!» Хірург не відступив, повірив у його воскресіння. Операція пройшла успішно. Іван вижив в ім’я свободи, в ім’я щастя.

Такі люди, як Іван Карналюк, завжди приваблюють, бо вони є втіленням сили волі людського духу, невмирущості. Прочитавши оповідання, я відчула, що доторкнулась до подвигу своїм серцем на все життя. Пролітають роки, від­даляючи від нас той час, але ніякі події не зможуть змусити нас забути велич сили духу людського, велич подвигу, здійсненого в ім’я свободи.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 811 | Теги: Воля, життя, оповіданням, смерть, Довженка, Перебороти | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz