ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Реальне і фантастичне в баладі Т. Шевченка «Тополя» - питання та відвовіді

1.     Початок літературної діяльності Т. Шевченка. (Свою творчість молодий поет почав із балад, використавши в них багатющий матеріал з усної народної твор­чості. На той час ці твори за ідейним спрямуванням, поетичною майстерніс­тю, образною системою були явищем оригінальним та новаторським.)

2.     Час написання балади «Тополя». (Поезію «Тополя» Т. Шевченко написав 1839 року, а 1840 року вона увійшла до першого видання «Кобзаря». Балада побудована за мотивами народної творчості і стародавніх уявлень народу.)

3.     Майстерний вступ балади «Тополя». (Одинока тополя, широке поле, могила — все це готує читача до сприйняття тривожних подій, змушує замислитись, чому серед широкого поля росте одиноке дерево, хто викохав тонку, гнучку в степу погибати?)

4.     Фольклорні джерела балади «Тополя». (Змалювання дерева-сироти в сте­пу мимоволі пробуджує душу читача до мрій, викликає той настрій, який у первісних народів був джерелом створення казок, міфів та легенд. Пересічна людина, побачивши таке дерево, скаже: «От сирота!» Почуття самотності під­силюється і тим, що поряд з тополею немає навіть билини, яка теж є симво­лом самотності, гіркої долі дівчини-сироти.)

5.     Конфлікт у баладі Т. Шевченка «Тополя». (Конфлікт у баладі соціальний, го­вориться про те, що дівчина покохала козака, якого чекає понад два роки, а тим часом мати дочку «за старого, багатого нищечком єднала», бо хотіла, щоб її доня панувала. Та дочка воліє краще вмерти, ніж вийти заміж за нелюба.)

6.     Фантастичні елементи у баладі «Тополя». (Закохана дівчина не бачить виходу, йде до ворожки, яка дає їй зілля, котре перетворює її на тополю — це єдиний фантастичний епізод у баладі. Усі інші епізоди реалістичні, це дає можливість авторові висловити поради дівчатам, які його слухають.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (07 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 1172 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz