ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Романтичний герой Мцирі (за поемою М. Ю. Лєрмонтова «Мцирі»)

я мало жил, и жил в плену.

Таких две жизни за одну,

Но только полную тревог,

Я променял бь], если б мог.

М. Ю. Лєрмонтов, «Мцирі»

Поема М. Ю. Лєрмонтова «Мцирі» — твір романтичний. Його дія розгортаєть­ся на Кавказі — у місцевості, де живуть горді непокірні горці, де суворі монастирі з аскетичними способами життя і побуту зберігають свої вікові таємниці, де «обняв­шись, будто две сестрьі, струи Арагвьі и Курьі» несуть з гір свої міцні потоки.

Руйновиш;а монастиря, обрушені брами, руїни церкви, могильні плити, «ко- торьіх надпись говорит о славе прошлой...»

За таких обставин ми знайомимося з героєм. Дізнавшись від автора про поло­нення шестирічної дитини, про її хворобу і тихе очікування смерті, ми пройма­ємося співчуттям до Мцирі. Вміле лікування ченців не дало хлопчику загинути, але ріс він відлюдним, сумуючи «по стороно своей родной». Але зненацька — втеча з тихого, спокійного помешкання в одну з осінніх ночей. (Ніч — символ нестерпного життя людини самотньої, позбавленої друзів, беззахисної, символ небезпеки і ворожнечі.) «Три блаженньїх дня», ш;о провів Мцирі на волі, дали йому змогу згадати батьківський дім, побачити «седой незьіблемьш Кавказ»,

Взглянуть на дальние поля.

Узнать, прекрасна ли земля.

Узнать, для воли иль тюрьмьі На зтот свет родимся мьі.

Помираючи, юнак, «собрав остаток сил», гордо починає свою передсмертну сповідь.

Усе життя він був охоплений сумом за волею, прагненням свободи. І хоча в монастирі — оплоті духовного і добровільного рабства — ченці оточували його жалем і турботою, існування в «хранительньїх стенах» монастиря виявилось для нього нестерпним.

Проте розповідь Мцирі — не сповідь, як її розуміють служителі церкви, а проповідь, сперечання з духовником. Життєві ідеали, що відстоює в суперечці

юнак, — це «чудньїй мир тревог и битв», «отчизна, дом, друзья, родньїе». Край батьків, достатку, пишної вільної природи, мудрих, гордих войовничих людей, з’єднаних дружбою і бойовим братством, ваблять палку душу Мцирі. Його бу­нтівній допитливій натурі чужа атмосфера рабської покірності. А в природі, ш;о його оточує, він бачить гармонію, єдність, братерство — все те, ш,о не дано йому було пізнати в людському суспільстві.

Але ця гармонія зруйнована зустріччю Мцирі з барсом та їх смертельним двобо­єм. Мцирі такий же сильний, як звір. У хвилину небезпеки він відчув себе бійцем, виявив навички, ш;о розвивали його предки упродовж століть. У цьому двобої з найбільшою силою розкривається героїчна сутність характеру юнака. Мцирі пере­міг і знайшов у собі сили для продовження шляху. Проте, заблукавши, Мцирі прийшов «к тюрьме», світ природи не врятував його. Ледь «блаженство вольности познав», він завершив своє життя — рани від бою з барсом були смертельними.

З болем ми перечитуємо останні рядки поеми, з жалем прош;аємося з юним героєм. Але в нашій свідомості назавжди залишиться помираючий, але не під­корений, не зламаний ніякими стражданнями Мцирі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 739 | Теги: Романтичний, Лєрмонтова, герой, Мцирі, поемою | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz