ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Щирі друзі Петро Конашевич та Марко Жмайло (за уривком «В Острозькій школі» А. Чайковського)

В українській літературі є багато творів про щиру та вірну дружбу, особли­во серед дітей. Це й повісті «Гуси-лебеді летять», «Щедрий вечір» М. Стельмаха, і оповідання «Лісничиха» В. Донченка.

Про пщру дружбу двох друзів розповідається і в уривку «В Острозькій школі» з роману А. Чайковського. Головні герої цього твору — Петро Конашевич та Марко Жмайло. Так склалися обставини, що ще трирічною дитиною Петро залишився сиро­тою. Його батько й мати загинули під час одного з набігів татар на село Кульчиці. Малого сироту прихистила родина Жмайлів, у яких був хлопчик такого самого віку — Марко. Діти росли разом і завжди були нерозлучні. Дуже любили один одного. Підрос­ли. Стали разом ходити до школи. Завжди допомагали одне одному. Обоє добре вчили­ся. А коли їм виповнилось шістнадцять років, то віддали їх в Острозьку школу.

Жмайло доклав чимало зусиль, щоб виховати хлопців розумними, чесними, добрими людьми, гідними свого роду і держави. Петро і Марко виправдали його сподівання. Вони добре склали іспити до бурси, хоча дуже хвилювалися. У бурсі для них все було новиною, і тому вони не розлучалися. Навіть місця в кімнаті їм відвели поруч. Хлопці були добре обізнані з військової справи. Марко вправно бився на шаблях, а Петро влучно стріляв із лука. І не дивно, бо вони змалку цього вчилися. їхні змагання були не вихвалянням, а просто чесна, іідна поваги гра. Це одразу відчули бурсаки і тому прийняли їх до свого гурту. А улюбленець бурсаків Северин Наливайко похвалив їх, взявши за руки, сказав: «Лицарі з вас будуть. Петро — перший лучник, Марко — перший на шаблі. Ростіть, хлопці, на славу Україні». Це був їхній тріумф.

Петро і Марко — чемні та виховані діти. Коли на подвір’я бурси зайшов князь Острозький, то вони з пошаною поцілували його одежу. Князь побачив майстерно вбиту стрілу в макет турка, похвалив Петра. А Маркові запропонував битися на шаблях. Але Марко настільки поважав старших, ш;о не посмів прийняти пропози­цію князя і поклав шаблю під ноги. Пайвиш;ою похвалою для Марка були слова князя: «Гарно, синку, ш;о ти вмієш шанувати і вік мій, і стан».

Отже, перед нами еталон чемності, відваги, вихованості дітей-підлітків. Це ш;е один приклад ищрої дружби, ш;о дає нам можливість усвідомити святе пра­вило: «Дружба та братство дорожче багатства».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 651 | Теги: уривком, Жмайло, школі, Острозькій, (За, Друзі, Марко, петро, Конашевич, Щирі | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz