ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Що приваблює мене в Робінзоні Крузо?

1 варіант

Вже декілька століть юні і дорослі читачі захоплюються історією Робінзона Крузо. Чим же приваблює сучасних людей цей герой?

На мою думку, — вмінням не тільки виживати, а й жити в екстремальних умовах. Для цього потрібні такі риси характеру: винахідливість, працелюб­ність, цілеспрямованість, старанність, наполегливість, хоробрість, сила волі й, безумовно, оптимізм.

Робінзон Крузо вижив тому, що відчув усім серцем природу і злився з нею, а не підкорював, не нищив її. Тому такими гармонійними були стосунки на острові між Крузо та чарівним світом природи.

Співіснування Робінзона з П’ятницею доводить нам, що люди різних циві­лізацій цілком мирно можуть жити поруч: без загарбницьких війн, без прини­ження людської гідності. Ось цим і приваблює мене Робінзон Крузо.

 

2 варіант

Даніель Дефо. Письменник, ім’я якого добре знають як дорослі, так і діти. Світова його слава тримається перш за все на його романі «Пригоди Робінзона Крузо». Роман, який ось уже більше двох століть читають у всьому світі. Він передається з покоління в покоління, і онуки читають його з не меншим захоп­ленням, ніж батьки й дідусі.

Чим же так приваблює читачів герой роману Робінзон Крузо? Що особисто мені подобається в ньому? А те, що він великий трудівник, людина невтомної енергії, оптиміст. Інший на його місці загинув би, опинившись у таких обставинах. Робін­зон опинився сам на острові, йому протистояв світ, глибоко байдужий до нього, який навіть не знав про його існування. Море, вітер, дощі і цей острів з його дикою флорою і фауною — ось усе, що оточувало Робінзона. І варто було йому хоч на хвилину опустити руки, відмовитися від щохвилинної боротьби з грізними силами природи, цей острів, напевно, став би його могилою. Але він зумів напружити свій розум, силу волі, щоб у таких екстремальних умовах не тільки вижити, а й залиши­тися людиною. Для цього йому необхідно було оволодіти не тільки багатьма профе­сіями (що він і зробив), а навіть законами оточуючого світу. Не може не приваблю­вати в Робінзоні і наполегливість, цЬіеспрямованість. Він збудував собі житло-фортецю, зумів з кількох зерняток виростити врожай пшениці, перетворити диких кіз на свій­ських тварин, зростити виноградну лозу. А ще мені подобається в цьому герої те, що вже з перших днів перебування на острові він насаджує дерева, приручає тварин. Він ніколи не дає собі послаблення, чітко планує свій день: спочатку читає Священ­не Писання, далі — полювання, сортування, сушіння й приготування їжі, догляд за худобою, робота по господарству.

Заповітною його мрією було збудувати човен і нарешті вибратися з цього ост­рова. Він знайшов відповідне дерево, повалив його й кілька місяців видовбував з нього човен. Коли човен нарешті був готовий, Робінзон зрозумів, що спустити його на воду йому не вдасться: занадто важкий. Але він не втрачає сили духу, стійко переносить невдачу.

Нарешті Робінзон знайшов собі товариша — П’ятницю, якого він навчив гово­рити, займається його вихованням, долаючи його дикарські звички.

Немало ще випробувань довелося пережити Робінзону, доки він знову потра­пив на свою батьківщину. Але вижити в екстремальних умовах і залишитися лю­диною йому допомогли сила волі, хоробрість, невтомна працелюбність, наполег­ливість і оптимізм. Цим і приваблює мене Робінзон Крузо. І такі риси характеру я б хотіла виховати в собі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 817 | Теги: приваблює, Крузо?, Робінзоні, мене | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz