ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Що ви знаєте про життя Езопа?

Жодних достовірних відомостей про нього немає. Зате є багато різних переказів та легенд про життя цього мудрого співця, що жив у VI ст. до н. е. З усіх біографічних версій випливає найважливіше: це був народний поет, мислитель і наставник-мораліст. Навіть у легендах про Езопа образ цього поета-раба приваблює тим, що він розумніший за Ксанфа, свого господаря- філософа, представника аристократичної знаті.

За легендами, Езоп був кривий на ногу та горбатий. Відомо також, що Езопа звільнили з рабства. За іншою легендою, цар Крез відправив Езопа у місто Дель- фи. Там байкар повинен був принести пожертву богу Аполлонові у величному храмі, але дельфійські жерці підкинули між речі Езопа золотий кубок Аполло- на, звинуватили в крадіжці, засудили і скинули з високої скелі в безодню.

  1. Який сюжет з байок Езопа найбільш приваблював багатьох поетів і чому?

Байки Езопа завжди були скарбницею для світової літератури. Найбільш популярною є так звана «мандрівна байка» «Вовк та Ягня», де ставиться пробле­ма всесильності і хижацьких звичаїв можновладців, викриваються суспільні вади, її сюжет запозичався практично в усі найбагатші й найбільш розвинені літерату-

 

ри, бо в усі часи і в різних країнах існують такі відносини. У XIX ст. з сатирич­ної прози Бзопа переспівували байку поезією І. А. Крилов (Росія), Л. І. Глібов (Україна). І до нашого часу ця байка не втратила своєї актуальності.

7.

8.

9.

Порівняйте байку «Вовк та Ягня» у викладі Бзопа, Федра, Бабрія, Л. Глібова, І. Крилова. Визначте їх тему, поясніть актуальність змісту.

Назвіть тварин — героїв байок І. Крилова і твори, де вони діють.

Які вирази з творів І. Крилова стали «крилатими». Опишіть ситуації, в яких вони можуть бути використані.

ПЛАН ТВОРУ

Байка - найдавніший жанр літератури

Визначення байки (невеличкий прозовий або віршований твір алегоричного змісту і повчального характеру).

Засновник жанру байки (давньогрецький раб-горбань, поет Бзоп, VI ст. до н. е.). Римський поет Федр (І ст. н. е., надав байкам віршованої форми, посилив повчальний зміст; виступав проти зажерливості, брехні, висміював дурість, людські вади — «Вовк та Ягня», «Вівця, Пес та Вовк»).

Італієць Леонардо да Вінчі — видатний діяч епохи Відродження (вкладав у байки оптимістичне життєрадісне ставлення до навколишнього світу, віру в добро — «Лев і Ягнятко»).

Французький байкар Жан де Лафонтен (не наголошував на повчальних висновках, розповідав про смішний або безглуздий випадок; присутня на­родна мудрість).

Польський діяч Ігнатій Красицький (яскравий гумор і дотепність, виразні художні образи).

  1. Талановитий російський письменник І. Брилов (його байки — цілі «повісті, комедії» (В. Бєлінський); критикує не лише окремі вади людей, а й певні історичні події та суспільні явиш;а).
  2. «Здається, байка просто бреше, А справді правду ясну чеше...» (через зобра­ження звірів висміюються людські вади, яких необхідно позбуватися).

ТВІР

Моя улюблена байка І. А. Крилова

Я прочитав багато байок І. А. Крилова, але найбільше мені сподобалась бай­ка «Камінь і Черв’як». Головні герої: Камінь, Черв’як, Дош; і Оповідач-автор.

Сюжет байки такий: Камінь, який лежав на ниві, картав Доищк, ш;о поливав землю. Камінь обурювався через те, ш;о лежить на полі багато років і ніхто не подякував йому за це, а Дошу, ш;о йшов дві-три години, усі раді. Черв’як сказав йому, ш;об той замовк, бо Дош; зростив посіви, а Камінь займав лише місце на ниві.

Сюжет байки побудований на алегорії. Камінь нагадує ліниву і хвалькувату людину, Дош; — працьовиту людину, а Черв’як є втіленням об’єктивності.

Цей твір має соціальну спрямованість, оскільки викриває людей, які багато років знаходяться на певній посаді, але нічого важливого не роблять, самі себе розхвалюють і зневажають тих, хто за короткий термін своєю працею приніс реальну користь. Мораль, зосереджена наприкінці байки, звучить так:

2.

3.

4.

5.

6.

 

 

 

 Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 917 | Теги: про, життя, знаєте, Езопа? | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz