ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

СІЧОВІ стрільці - герої України (за віршем Богдана Лепкого «Набік життя, журбо дрібна!»)

Богдан Лепкий — видатна постать в українській літературі. Він гостро ус­відомлював соціальні й національні проблеми рідного знедоленого народу, ні­коли не був байдужим до його долі. Його серце переповнювала любов до історії рідного краю. Поетична спадш;ина поета надзвичайно багата. Поезії Лепкого прості, гарні, ліричні, забарвлені тугою та зажурою. І в цьому нічого дивного немає. Поет не міг не бачити тяжкого становиш;а галицького селянина, не від­чувати національної і соціальної несправедливості. Його поезії нщрі, хвилюю- че-теплі. І скрізь на першому плані — покривджена людина. Поет переймаєть­ся її болями, турботами, радош;ами.

Початок XX ст. У бій за волю вітчизни пішов легіон Українських січових стрільців, захиш;аючи українську державність. 1916 року Богдан Лепкий видає збірку віршів, присвячених тим, ш;о полягли, тим, хто віддав життя за волю України. У вірші «Набік життя, журбо дрібна!» розповідається про безстраш­них, відданих ідеям людей. Вони так само, як і ліричний герой, переповнені бажанням прокласти собі шлях до нового життя.

Нове життя змальовується в образі ясної зорі, ш;о наповнена «побідним дзвоном». Темний бір — це алегоричний образ теперішнього життя. Воно про­гнило, небезпечне, але з ним борються герої:

Гримить топір, валиться бір,

Тріш;ать гнилі колоди.

То там, то тут на шлях падуть Останні перешкоди.

Бір ніяк не хоче змиритися. Він стогне, «як дикий звір», шле на борців бурю і грім. Ліричний герой впевнений, ш;о не можна спинятися, потрібно подолати останні перешкоди. Він впевнений, ш;о його однодумці відкинуть дрібну журбу життя і «марні тривоги»:

Ти, громе, бий! Ти, буре, вий!

Не знаю я тривоги.

Крізь горя бір у щастя зір Прорубую дорогу.

Цей вірш — своєрідний гімн січовим стрільцям, тим, хто боровся за визво­лення України, кому не байдужа доля рідної землі. У цьому вірші — наше життя, наша історія від найдавніших часів до середини XX ст.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 972 | Теги: журбо, СІЧОВІ, Богдана, України, Лепкого, Набік, життя, герої, віршем, Стрільці | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz