ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Смішне і страшне в оповіданні А. Чехова ««Хамелеон»

        Перебіг подій в оповіданні «Хамелеон» (серед літа, у спеку базаром крокує поліцейський наглядач Очумєлов у супроводі городового; побачивши натовп, він прямує до нього, щоб з’ясувати, чому це зібрався народ; почувши, що Хрюкіна покусав собака, Очумєлов намагається з’ясувати, чий це собака).

П. Майстерність Чехова-гумориста:

1. Чехов — майстер деталі (городовий при виконанні обов’язків крокує з решетом конфіскованого аґрусу — зрозуміло, куди він його несе; накро­хмалена сорочка у Хрюкіна і його задертий догори палець; маленький, заляканий собака, який сумнівно щоб покусав людину, не маючи на це приводу; шинель Очумєлова, яку кілька разів то знімають, то одягають; усі ці деталі, з одного боку, викликають сміх, з другого — є узагальню­ючими).

2      Висвітлення характерів через поведінку та мову (Очумєлов кілька разів змінює своє рішення ш;одо собаки, залежно від того, хто його хазяїн, змінюється навіть зовнішньо; грубо поводиться з Хрюкіннм та іншими присутніми; обзиває присутніх образливими словами, а до собаки звер­тається залежно від посади умовного її господаря; натовп теж змінює своє ставлення до головних учасників подій).

3. Прізвиш;а, ш;о розповідають про їхнього носія (Очумєлов — від «чума, очуметь»; Хрюкін — від «хрюкать»).

4. Багатозначна назва оповідання.

Ш. Узагальнюючий характер образів і створеної ситуації (ситуація смішна, пер­сонажі — нікчемні, але усі — «хамелеони»; оповідання викриває існуючі в суспільстві підлабузництво, двоєдушність, грубість, невігластво).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 890 | Теги: хамелеон, Смішне, страшне, Чехова, оповіданні | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz