ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Тричі відміряй, а раз відріж (роздум про зміст прислів’я)

Прислів’я дійшли до нас від наших пращурів як дорогоцінний мовний скарб. Вони відтворюють мудрі думки нашого народу, але цю мудрість можуть зрозу­міти лише ті, хто поважає рідний край та рідну мову, хто гідний цієї мудрості.

Пригода, про яку я хочу розповісти, сталася влітку. Моя подруга Надя за­хотіла пошити собі сукню. Взяла великий шмат тканини, ножиці, голку та нитки. Почала шити. Вона була не дуже старанна і хотіла пошити дуже швид­ко. Ось Надя абияк зняла мірку, швиденько зробила намітки на тканині і вирізала великий шматок. Притулила до себе викрійку і вирішила ще підріза­ти. Зрізала вона ще з боків, та все на око, як-небудь, бо поспішала, хотілося швидше похизуватися сукнею. Відрізала, зшила, підрубила, а сукня мала.

Прийшла до мене та розповідає:

—   Юлю, ти знаєш, я захотіла пошити собі сукню. Я раз поміряла, а потім декілька разів обрізала і трохи не вгадала.

Я посміхнулася:

—   Надю, послухай-но, що я тобі скажу. По-перше, все треба робити охайно та старанно і думаючи. Але краще за мене скаже мудре прислів’я: «Тричі відмі­ряй, а раз відріж». Дотримуйся цієї мудрої думки, і ти пошиєш чудову сукню.

—     Так, Юлю, зрозуміла я, що ти хотіла мені сказати. Дякую.

Не я навчала подругу, як шити гарне вбрання, виконувати все точно й охай­но. Цьому навчає нас усіх народне мудре прислів’я.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (10 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 834 | Теги: Зміст, Тричі, Раз, прислів’я), відріж, (роздум, відміряй, про | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz