ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Жанрова картина Івана їжакевича «Мама йде!» (твір-опис за картиною)

Навіть не читаючи назви картини, можна здогадатись, кого бачать діти, намальовані на полотні крупним планом. Дівчинка і хлопчик, старша сестрич­ка і молодший братик, здалека впізнали свою матусю, ш;о повертається додо­му. Темні дитячі очі сяють радістю і любов’ю. Картина вся пронизана любо­в’ю: і любов’ю дітей до мами, і їх взаємною любов’ю, і любов’ю художника до своїх персонажів. Вони зображені з великим почуттям, їхні обличчя виклика­ють теплу посмішку.

 

Ось дівчинка — така маленька, а вже красуня, чорноброва, кароока. У ви­шиваній білосніжній сорочці, червоній спідничці, маленьких сережках і кора­лях. На голові віночок із живих квітів. Мабуть, мама з великою любов’ю одяг­ла донечку в такий чудовий український наряд.

Дівчинка турботливо і ніжно тримає маленького братика. І він такий спо­кійний і задоволений на руках сестрички. Вони, мабуть, багато часу проводять удвох і їм добре разом. І хлопчик чистенький, рожевош;окий, також в білосніжній сорочці. Сестричка дбайливо загорнула його у домоткану ряднину з національ­ним орнаментом.

Дивлячись на ш;асливі усміхнені личка, можна здогадатись, в якій сім’ї ростуть ці діти. Думаю, ш;о там панує взаємна любов і повага до народних звичаїв, народної української культури. Художник хотів підкреслити значу- ш;ість сімейної атмосфери для виховання дітей, а також гуманістичні традиції українського сімейного побуту.

Тепла гама кольорів картини підкреслює її теплий настрій. Літній день, літнє небо, рожево-золотаві від сонця обличчя дітлахів. Радісно і світло на серці, коли дивишся на це полотно талановитого жанрового майстра.

 Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 1058 | Теги: картина, Івана, мама, картиною, їжакевича, Жанрова | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz