ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Дивовижний світ тварин (за творами Дж. Лондона ««Біле Ікло» і Е. Сетона-Томпсона «Оповідання про тварин»)

Деякі люди, що не спілкуються повсякденно хоч би із свійськими тварина­ми — кішками, собаками, шпаками, папугами — дивляться на мешканців лісу, степу, джунглів якось однобічно. То вони носії однієї-єдиної риси, як у дитячій казці: Лисиця — хитра. Вовк — злий. Заєць — полохливий. То вони просто якісь суб’єкти з обмеженими функціями: їсти, пити, спати, добувати їжу, що перетворюються незабаром на м’ясо, сало, молоко або несуть у собі небезпеку у вигляді зубів, кігтів, рикання.

Людина, що знає радість піклування про кішку, собаку, що розуміє птаха, бачить світ різнобарвним, багатограннішим. Тому без усяких умов такі читачі входять у світ героїв Ернеста Сетона-Томпсона та Джека Лондона і бачать не про­сто правдиві історії мандрівників, дослідників тварин, а передусім — характери.

Не сутєво, чого більше в цій історії — вовчого чи собачого, що тримає у цьо­му жорстокому і для тварин, і для людей світі, де стосунки у собачій упряжці ґрунтуються на ненависті, де хазяїн за гроші виставить тебе на бійку і на смерть. Куди цікавіше інше — історія любові. Любові-обожнювання, вірності до першої і єдиної у світі людини, що подарувала не тільки дім та їжу, а навчи­ла радіти від спілкування, відчувати біль і сум від розлуки. Людині, якій уперше у світі дикий північний вовк довірив свою долю, віддав своє серце.

Що йому замкнені двері, якщо можна назавжди втратити хазяїна! Що йому страх перед гомінким містом, якщо хазяїн із ним! Вовк примусить замовкнути власні дикі інстинкти, щоб не пошкодити майно Скотта, він уперше подасть голос, щоб покликати на допомогу хазяїну, він ледве не втратить життя, захи­щаючи його близьких майже до останньої хвилини свідомості.

Біле Ікло — не просто колишній вовк чи собака-вовк, він стає гідним членом родини Скотта, заслугувавши своєю відданістю повагу й турботу, визнання й прізвисько Безцінний Вовк. Перед нами нібито історія людини нелегкої вдачі, її важкий життєвий шлях до розуміння добра й впевненості в його існуванні.

Я вважаю, що щирим другом Білому Іклу міг би стати Лобо, володар Курум- по, з оповідання Сетона-Томпсона. Причому не тільки завдяки своєму розуму, попередженню зграї від капканів, перемозі над мисливцями. Насамперед вра­жає його прихильність до подруги, вовчиці Бланки, коли, втративши будь-яку обережність, Лобо потрапляє одразу ж у чотири капкани. Лобо гідно зустрічає смерть, б’ється до останнього, перекусуючи петлі ласо, не змиряється з нево­лею, зі втратою коханої, із зрадою власної зграї, що не прийшла на його ви­клик. І колишні вороги-суперники схиляють перед ним голови на знак поваги, визнаючи у цьому вовку подібного до себе.

Ми переживаємо пригоди чорно-бурого лиса Доміно і радіємо, коли він здо­буває перемогу й порятунок у боротьбі з ворогом і бурхливою рікою. Ми диву­ємося розуму півника-куріпки Червоної Шийки; сумуємо, коли ведмедя-гризлі Уеба, що виріс на наших очах, обурює та ображає інший ведмідь; посміхаємося над перетворенням звичайної бродячої кішки на шляхетну Королівську Анало- станку. Тобто перед нами проходять різні характери, нічим не гірші від люд­ських, різні долі, різні життєві шляхи.

Ьуі так само, як людям, треба витримати всі випробування, перемогти жорсто­кість навколишнього світу, знайти рідну душу, ш;о поважатиме й допоможе, коли, втомившись, як Джек-Бойовий Коньок, на якийсь час опустиш вуха із зірочками. Нехай хтось дотримає обіцянки, даної тварині, випустить Джека-Бойового Конька на волю. Тоді і люди, і звірі поважатимуть одне одного і віритимуть у світле царство Добра на Землі. Добра, ш;о потрібне усім: і людям, і звірям.

Може, людина тому й стала вінцем творіння, ш;о взяла на себе обов’язок — захиш;ати й розуміти «братів наших менших»?Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 885 | Теги: Ікло, Сетона-Томпсона, Світ, біле, творами, Оповідання, тварин, лондона, Дивовижний | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz