ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Як я розумію філософський зміст твору Е. Т. Гофмана «Малюк Цахес на прізвисько Циннобер»

Як зробити людину краш;ою, ніж вона є? Як допомогти слабкому, незграб­ному, якого дійсно ніхто не любить, піднятися на висоту, заслужити повагу? Де починається та де закінчується добра допомога, втручання «зверху» у чужу долю? На ці важливі запитання я намагаюсь відповісти для себе, читаючи «Малюка Цахеса» Гофмана.

Зустрівши у лісі бідну жінку з дитиною, фея Розабельверде пожаліла малю­ка. Ще б пак! Дитина була не просто незграбна — вона нагадувала потвору за обличчям, звіра — за злістю, була розумово нерозвиненою, як дикун. До того ж рідна мати тягала дитину за собою не тому, ш;о так сильно піклувалася про неї, а ш;об заробити гроші, показуючи її, як у цирку.

Фея не могла змінити зовнішність та вдачу хлопчика одразу, але вона вирі­шила зробити це поступово, змінивши його долю. Бажаючи відшкодувати те, ш;о хлопцеві не дали природа і рідна мати, фея наділила Цахеса чудовим дарун­ком. Завдяки йому, все найкраш;е, ш;о відбуватиметься у присутності Цахеса, люди будуть приписувати малюку. Тоді у суспільстві людей освічених, розум­них, талановитих його теж назвуть освіченим, розумним і талановитим і вза­галі досконалим у будь-якій галузі.

Фея, мабуть, вважала, що це стане поштовхом для самовдосконалення Цахеса, що, здобувши перемогу зовні, він намагатиметься насправді стати найкранщм.

Але помиляються й чарівники. Малюк Цахес, ставши міністром Циннобе- ром, наближеним до князівського двору, нареченим Кандіди, кавалером ордена Зеленокрапчатого тигра з двадцятьма ґудзиками, бажав тільки одного: захопи­ти до своїх рук все. Такий же потворний і неосвічений, ненажерливий до ви­знання і нагород, він безсовісно присвоює чужі заслуги, а суперників ладен стерти з землі. Це заради нього відібрано посаду, відмовлено у нагороді, висмі­яно багато гідних людей, а Балтазара просто викинуто з громади. Циннобер навіть радіє, коли у когось відбирають заслуги, а замість них дають його, Ца­хеса, гидкі властивості: поведінку, голос тощо.

Чарівництво феї ніби затьмарило людям розум, і тільки допомога доброго, могутнього мага Проспера Альпануса може врятувати світ від вже не тільки зовнішньої, але й духовної потворності.

Фея, побачивши, що її добро не дало потрібних паростків у душі Цахеса, після боротьби з Альпанусом і власним серцем погоджується на покарання Циннобера, бо бачить, що інакше загинуть по-справжньому розумні, добрі люди, наприклад Балтазар. До Циннобера приходить ганебна смерть. Але тепер, коли він вже не може нікому вчинити лиха, чародії знову беруть його під свій за­хист. Від натовпу, від безслав’я, від рідної матері, яка прийшла не до сина, а до його грошей і навіть після смерті хоче ним скористатися — зробити чучело і показувати людям.

Тепер фея добре знає, що не можна робити за людину її долю, треба дати їй змогу бути хазяїном власного життя і ковалем свого щастя.

Тому, допомагаючи убогій матері Цахеса, чарівники роблять її заможною — їй дають змогу заробляти собі на життя, вирощуючи добру цибулю, тобто жити плодами своєї праці.

І навіть своєму улюбленому Балтазарові та його нареченій Кандіді чародії не дарують безтурботне життя. На весілля вони дадуть їм те, що збереже спо­кій у дрібницях, а велике залежить від них самих.

Але не треба ставитися до незвичайного, до чудового зверхньо, не треба жити тільки реальністю і сміятися з чарівної казки, бо з тобою станеться те, що з Фабіаном, якого хоч жартома, тимчасово, але покарано за безвір’я та насмішку. Сподіваючись, передусім, на власні сили і розум, у казку треба віри­ти, бо ця віра окрилює, робить життя сонячним та чудовим.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 852 | Теги: прізвисько, малюк, Гофмана, розумію, Зміст, твору, Цахес, Циннобер, філософський | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz