ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Харків - моЕ рідне місто

Наш рідний Харків — славне, цікаве та старе місто. Для кожного, хто хоч раз був тут, воно стало рідним, бо як затишно завжди повертатись туди, де тебе зустрічають з радістю, привітністю та любов’ю.

На території Харкова жили люди ще до нашої ери. А у скіфсько-сарматські часи тут уже було поселення з ознаками міста. Але неодноразові напади кочо­виків, монголо-татарська навала призвели до спустошення цього краю. А по­тім перші переселенці з Правобережної України з’явились на території сучасно­го міста ще в період визвольної боротьби українського народу проти польської шляхти, приблизно до 1654 року. У часи козацтва тут збудували фортецю. Місто оточував глибокий водяний рів та товста стіна з дерев’яних колод. Під форте­цею було безліч підземних ходів, у ній жили козаки зі своїми сім’ями, реміс­ники, купці, духовенство. Поступово збільшувалась кількість населення, і Харків перестав бути військовою фортецею і далі розвивався як центр ремісни­ків та торговців.

Серед найпоширеніших ремесел у Харкові на початку XVIII ст. було кили­марство. Ремісники виготовляли ворсові килими-коци. їхні цехи були зосере­джені на одній вулиці, і через це вона дістала назву Коцарська. Це моя рідна вулиця, я тут народилась і живу. Початок бере вона від Благовіщенської церкви, а потім вузенькою стрічечкою тягнеться до Південного вокзалу. 1896 року на Коцарській було збудовано кондитерську фабрику Бормана. А1921 році тут з’яви­лась швейна фабрика імені Тінякова.

Кожна вулиця мого міста має не менш цікаву історію. А усі вулички і провул­ки разом утворюють місто Харків. Його ще називають містом митців — поетів, письменників, скульпторів, музикантів, художників. Краса та інтригуюча старо- винність кожного його куточка справді надихає на піднесені думки і фантазії. Ще Харків — місто науки і техніки, тут безліч навчальних закладів, заводів, фабрик.

Харківщина для мене — рідний край, моя Україна, величезна та близька серцю Батьківищна. Я народилася і живу у Першій столиці — Харкові і дуже пишаюся цим.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 711 | Теги: місто, харків, рідне | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz