І. Вічна тема кохання (кожен письменник висвітлює її по-своєму, кожна епоха по-своєму ставиться до цього питання; у Шекспіра — синтез піднесеного всеосяжного почуття з життєлюбством неповторного земного кохання).
П. Кохання і ворожнеча — дві одвічні протилежності:
1. Кохання Ромео і Джульєтти — виклик усьому суспільству (непримиренні супротивники — родини Монтеккі та Капулетті; зустріч і кохання Ромео і Джульєтти — це воля Бога, який хоче подолати ворожнечу родів; розуміння неможливості ш;астя і пристрасне бажання бути разом).
2. Життя нічого не варте, якш;о не можна бути разом (випадкове вбивство, Ромео необхідно покинути Верону; Джульєтта визнає за краш;е вмерти, ніж одружитися з нелюбом; змова Джульєтти з ченцем Лоренцо; Ромео не може жити без коханої Джульєгги і накладає на себе руки; без Ромео і для Джульєтти життя втрачає сенс; бути навіки з коханим, поділити з ним його долю — в цьому вбачали свій обов’язок кожен з люблячих; кохання перемогло умовності життя, але ш;астя люблячих сердець можливе лише в потойбічному світі).
3. Людські почуття значніші за середньовічні забобони (ворожнеча родин припинилась ціною трагічної загибелі дітей; перемагає новий життєвий принцип — принцип миру, дружби, кохання).
Ш. Оптимістичний сенс трагедії «Ромео і Джульєтта» (обставини не знинщли кохання; кохання приходить у світ, долає перешкоди і утверджує нові цінності; кохання перемагає смерть і ненависть).
Похожие сочинения
|