Шукаючи матеріал для твору про Прометея — героя трагедії Есхіла «Прометей закутий», неможливо обминути інший твір, присвячений Прометею — вірш Байрона. В ньому багато висловлювань, які стали крилатими фразами. Наприклад, ця: «Ти боротьбу обрав, Титане, в двобої волі і страждань». Дуже часто, читаючи про героя, який своє життя присвятив боротьбі, натрапляєш на слова «страждання» і «воля». Немає сенсу ще раз говорити про ті муки, які випали на долю Прометея. Замислюєшся над іншим: якою має бути людина, що свідомо обирає шлях страждань? Звісно, титаном. Давайте згадаємо, заради кого були ті страждання? Заради людства. А людство що, яка його реакція? Воно навчилося творчо мислити, рахувати літа, набуло багатьох вмінь і навичок, нарешті, отримало вогонь і піднялося на вищий рівень розвитку. А Прометей? Що отримав він? Тисячоліття страждань без надії на порятунок. І яка реакція героя? Він не ображається на людей, він навіть жаліє їх, не шкодує про те, що зробив. Звісно, титан!
Його титанічну волю увиразнює ще та обставина, що Прометей має дар провидця, пророка, тому знає, що приречений на довічні муки. Проте це знання не змінює перебіг подій: він все одно робить свою жертовну справу — допомагає людям. Давні греки вірили в долю: те, що судилося, думали вони, треба пережити.
Прометей став «вічним образом», який надихав усіх, хто хотів змінити життя людства на краще, борців проти деспотії й тиранів. Цікаво, що за наших часів дехто вважає вчинок Прометея безглуздим. Але таких небагато. Більшість приваблює розум героя і його сила духу, героїчне служіння людям, мужнє страждання заради їхнього щастя. Прометеїв вогонь — вічний, адже ніколи в людях не зникне прагнення до героїчних діянь, нескореність і незламність.
Подібні герої вкрай потрібні людству, бо без них зупиниться поступальний розвиток цивілізації і прогресу.
Похожие сочинения
|