ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Мої роздуми над поведінкою героїв оповідання Е. Гуцала «Хто ти?»

Такого смутку та журби від прочитаного я не відчував уже давно. Біль та печаль пронизують оповідання Євгена Гуцала «Хто ти?» А дійсно, Людино, хто ти? Може, ти та необачна мати, яка, народивши доньку, відцуралася від рідної кровиночки заради свого химерного ш;астя? Все життя жінка старалась впіймати пташку ш;астя, особистого, лише для себе, не думаючи про інших. Тому й виросла найстарша дочка в дитячому притулку, обділена материнською ласкою, сердечністю, чулістю. Не мали ш;асливого дитинства і двоє інших ді­ток. Хоч і жили вони з матір’ю, та не про них вона думала, а про коханця Рафальського — пройдисвіта та негідника. «Світу за ним не бачила, все ладна була йому віддати.» Непотрібними йому стали ні Одарка, ні донечка. Тепер помирає Дарина Дмитрівна і серце крається, коли читаєш про це. Але ще біль­ше шкода її маленьких діток, які дуже люблять свою маму і не відають, яке тяжке життя чекає їх.

Та через всі біди і безвихідь проступає милосердя — один із провідних моти­вів творчості Євгена Гуцала.

Набідувавшись по притулках, дочка Одарки знайшла свою смертельно хво­ру матір, і образа завирувала, що мати не впізнала її. Але серце дівчини не скам’яніло, душа не зачерствіла. Хоч і підсвідомо, вона здогадалась, що ніколи не зможе кинути цих дітей, і в цю мить «десь далеко відступали всі кривди й образи, натомість душа сповнювалась світлом доброти».

Рішення Галі відмовитись від попереднього, усталеного життя, заради сест­рички та братика, з якими щойно познайомилась, викликає захоплення й повагу.

І хочеться вірити, що, незважаючи на нелегке життя, старша сестра дасть діткам ту любов і ніжність, якої не мала сама, бо доброта і милосердя не розгубились на тернистих життєвих дорогах.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 725 | Теги: Оповідання, поведінкою, Роздуми, Гуцала, героїв | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz