ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Невмируще джерело української пісні

Чарівна^ ніжна й граціозна українська нісня. Скажу більше: в ній є щось, що ханає за серце, щось глибоко задушевне...

М. Берг

Сповнені вічно юної зваби, безсмертно лунають пісні над українськими про­сторами, легко залітаючи на крилах мелодії далеко за межі рідного краю. Без народної пісні взагалі неможливе повнокровне духовне життя людини. До піс­ні звертаються колективно й поодинці, в будень і свято, старі й молоді. Народ­ні пісні володіють чудовою здатністю полонити людські серця. В них два кри­
ла — слово і мелодія. Вони підносять настрій, окрилюють бажання, надиха­ють у праці, овівають радістю відпочинок, розраджують у горі, тамують душев­ні болі, множать сили в боротьбі.

«Нема краш;их співаночок, як у нашім краю», — пишаються своєю піснею українці перед світом.

У пісні ми єднаємося з родом, народом і всім світом. Так найдавніші з пі­сень — колядки, ш;едрівки — допомагають нам увійти в минуле наших пред­ків. Вони славлять звичайну трудову людину. Щедрими кольорами поетичного домислу зичать вони господареві ш;астя й статків.

Постать господині овіяна високою поезією, теплотою і любов’ю. До чого б не доторкнулися її працьовиті руки, все облагороджується:

По дрова пішла — золото внесла.

По воду пішла — мед-вино принесла.

Парубок у колядках та ш;одрівках — це невтомний трудар і богатир-воїн, красень, у якого закохується сама королівна. Все в нього незвичайне, особливо ж кінь і зброя.

Образ дівчини огорнений серпанком ніжності й захоплення: вона зачаровує своєю вродою, працьовитістю, поставою.

З приходом весни линули веснянки, сповнені світлого й радісного відчуття оновлення природи:

Розлилися води на чотири броди.

Ой дівки, весна-красна, зілля зелененьке!

Відродження природи тривожили чуйні молоді серця, викликали радість і надію.

Лірична пісня несе в собі високу народну мораль: вона завжди на боці по­кривдженого, багатству протиставляє красу, розрахунку — кохання, поетизує працьовитість, доброту, ш;едрість, ш;ирість почуття, вірність.

Пісня була і в кривавих січах, у походах по всіх дорогах ратної слави. Зліта­ючи з кобзаревих вуст під гомін кобзи, повідала вона про народних героїв: Байду Вишневецького і Дорошенка, Хмельницького і Кривоноса, Залізняка і Гонту.

Пісня була спільницею воїнів і повстанців, пісня і з чумацькими валками, і з жовнірами та солдатами, і з заробітчанами. Вона відобразила і неволю, і важку долю трудової людини.

Українські пісні набули широкої слави в світі. Національна гордість перепов­нювала серце О. Довженка, коли він писав: «Навряд чи співають так гарно і голосно, як у нас на Україні. Пишеться це не з бажання виставити себе перед світом у прибільшено-вигідному світлі, а в ім’я реалізму, з чим усі, хто співає, згодяться одностайно».

Линуть звуки благовісні.

В’ється радість, наче птах.

Паша дума, наша пісня Не загине у віках, —

відлунює вірш М. Рильського.

Так хай же завжди звучить українська пісня в живому виконанні в побуті, на сцені та в безмежному ефірі!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 764 | Теги: пісні, Джерело, Невмируще, Української | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz