ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образ співця в поемі Лесі Українки «Давня казка»

У творчості Лесі Українки важливе місце посідає тема ролі митця і мистецтва. Цій темі присвячено декілька віршів та поема «Давня казка». Як поет Леся Українка завжди займала активну позицію в житті, тому тема поета і поезії не була для неї сторонньою.

Головним героєм поеми «Давня казка» є поет, що «мав талант до віршів не позичений, а власний». Він був звичайною людиною, але його пісня «розходилась по світу стоголосою луною». До його слова прислухається мо­лодь, бо воно давало пораду.

Сенс свого життя поет вбачав у складанні віршів. Він вважав, що для його вільних дум «нема на світі ні застави, ні границі». Головне для поета — бути незалежним та поважати волю інших. Поет знав про силу поетичного слова, яке було цінніше від усілякого багатства. Слово поета має дійову силу. Завдяки серенаді, що склав поет, лицар Бертольдо здобув прихильність коханої донни Ізідори. ГЦд час війни, коли військо втратило вже сили, співці змогли повернути йому войовничий дух завдяки пісні, що склав поет. За мирних часів поет звесе­ляє рідну країну, розважає «не одну сумну родину». Коли скривджений та погноб- лений народ повстав проти жорстокого графа, поетове слово набуває сили зброї.

За свої пісні поет не чекав ніякої нагороди:

Золотих не хочу лаврів,

З ними щастя не здобуду.

Як я ними увінчаюсь.

То поетом вже не буду.

Незалежний поет не забуває «про страшні народні рани» і до останнього подиху служить народові.

Таким чином, поет для Лесі Українки — активна людина, яка потрібна народові та суспільству.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 1080 | Теги: казка, Українки, співця, поемі, Давня, Лесі, Образ | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz