ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Пам’ятник Вчителеві (твір-опис місцевості і пам’ятника на основі власних спостережень)

Кожна людина, що жила і працювала, віддаючи усього себе людям, заслуго­вує на пам’ятник. Бажано, щоб цей пам’ятник стояв на місці, що пам’ятає свого героя, де лунали його кроки, де залишився його слід на землі.

Неподалік від всесвітньо відомого заводу фотоапаратів, навпроти головного входу до парку, стоїть невисокий постамент. Вірніше, грубо оброблена глиба сірого граніту. Із неї мовби виростає бюст чоловіка цивільної зовнішності.

Круглі окуляри, точніше — оправа від них, а скло ти уявляєш сам. Уважни­ми очима дивиться він на тебе, як крізь магічне скло. Часу? Досвіду? Розуму?

Ти розумієш, що перед тобою перш за все учитель. Так, Учитель, Людина. А потім — письменник, громадський діяч, організатор величезних справ. І перш за все — справи виховання людини. Як з тієї необробленої глиби граніту відсі­кають зайве, шліфують, щоб засяяла у всій красі.

«Антон Семенович Макаренко» — напис на постаменті. І роки життя. Коротко­го і яскравого. Пов’язаного з історією нашого міста. З Куряжем, де, на жаль, знову дитяча колонія. Із заводом фотоапаратів, де перші «лейки» збиралися руками юних комунарів. З вулицями, що постають на сторінках його книг. Книг не нудно- повчальних, а розумно-оптимістичних, де є і радість від перемоги, і сум від втрат.

Антон Семенович Макаренко — не дуже визнаний за життя. І сьогодні, на жаль, не належить до тих, чиє ім’я, книги, думки в «активному користуванні». Вчитель, Людина, поруч з якою зростали, підносили голову, ставали особистос­тями.

з правого боку постаменту — барельєф. Хлопці у будьонівках, що довірли­во дивляться на свого Вчителя, виростаючи, ніби проявляючись на тлі граніту. Простежте за їхнім поглядом і вклоніться Вчителеві, з шаною, із розумінням.

Поруч вирує велике місто. Пепарадний, робітничий район. І парк, який у важкі роки становлення країни створювали для дітей. Такі, як він, знаходячи для цього і час, і душевні сили.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 733 | Теги: основі, пам’ятника, місцевості, власних, Пам’ятник, Спостережень, Вчителеві | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz