ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Роксолана - дочка України (за однойменним романом П. Загребельного)

Роман Павла Загребельного «Роксолана» — це історія боротьби нікому не відо­мої дівчини і жінки за свою особистість, за те, щоб уціліти, зберегти себе. Завдяки цьому вона стала легендою українського народу. Роксолана — Анастасія Лісов- ська, донька священика із Рогатина, яку п’ятнадцятирічною продали в Ясир, і яка, потрапивши до гарему турецького султана Сулеймана, стала незабаром його улюбленою дружиною і майже сорок років уражала безмежну Османську імперію і всю Європу. Венеціанські посли — баїли — у своїх донесеннях із Стамбула нази­вали її Роксоланою (бо так по-латині звано тоді всіх руських людей).

Роксолана мала добру душу, вольовий та чесний характер. Вона була наді­лена багатим розумом та мужністю. На чужині вона відчувала себе самотньою та спустошеною. Часто згадувала батька й матір.

На чужині Роксолану живила пам’ять про рідну землю, вона була тим «по­рогом», який уберігав її особистість, не дав їй бути поглинутою чужинським оточенням. Та здобувши духовну перевагу, ця жінка не була переможницею в житті. Вона не мала головного, що могло належно спрямувати її дії, надати їй справді героїчного змісту — невіддільного зв’язку зі своїм народом. її бороть­ба — індивідуально-особистісна, без опори й коріння в народі, далека від ньо­го. Але вона зуміла відстояти свою людську й жіночу гідність у суспільстві, де зробити це було практично неможливо.

Роксолана стала султаншею — наймогутнішою жінкою в Османській імпе­рії. Здобувши владу, Роксолана намагається допомогти своєму рідному місту і своїй країні. Вона віддає гроші польському послу на відбудування церков у Рога­тині. За проханням Роксолани Сулейман укладає мирний договір з Польщею.

Роксолана піклувалася також і про турецьких людей. За її наказом у Стам­булі було збудовано мечеть, притулок для убогих та лікарня.

Після смерті Роксолана була похована з великими почестями у восьмигран­ній гробниці, яка була поруч із гробницею султана Сулеймана, коло мечеті. Навіть після смерті Роксолану любили і поважали ще довгі роки. Ґї вважали, вважають і будуть вважати волелюбною дочкою України.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 754 | Теги: Роксолана, дочка, України, однойменним, Загребельного, Романом | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz