ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Рушник в українських обрядах та звичаях

Рушник на стіні. Це давній наш звичай. Не було, здається, жодної на Україні оселі, котрої не прикрашали б рушники. Хата без рушників, казали в народі, ш;о родина без дітей. Рушник з давніх-давен символізував не тільки естетичні сма­ки, він був своєрідною візиткою, а якш;о точніше — обличчям оселі, відтак і господині.

По тому, скільки і які були рушники, складалася думка про жінку, її дочок. Ніш;о, здається, так предметно й наочно не характеризувало жіночу вправність, майстерність, зрештою, охайність і працьовитість, ніж вимережані «рукотвори».

Вишитий рушник створює настрій, формує естетичні смаки, є взірцем людської працьовитості. Згадаймо про його утилітарне призначення: з руш­ником, як і з хлібом, приходили до породіллі, ушановували появу немовля­ти в родині, з рушником виряджали в далеку путь батька чи сина, чоловіка чи коханого, одружували дітей, зустрічали рідних і гостей, проводжали людину в останню путь, ним прикривали хліб на столі.

Рушник пройшов крізь віки і нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею; він ш;едро простелений близьким і далеким друзям, гостям. Хай символ цей завжди буде ознакою великої любові й незрадливості.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 793 | Теги: звичаях, Українських, обрядах, рушник | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz