ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Ти І ТВІЙ хліб (твір з публіцистичного стилю мовлення)

Господь велів від землі кормитись...

Народна творчість

Хліб І Україна. Ці два поняття невід’ємні. З давніх-давен саме хліб уособ­лював Україну. Ми не завойовники, не кочівники, ми — хлібороби. Кожен свій день ми розпочинаємо та завершуємо хлібом.

Та чи завжди було саме так? Чи завжди наш хліб залишався нашим? Тридцяті роки... Роки голодомору... Роки безнадії... І найстрашніше не те, що відібрали жит­тя. Найстрашніше те, що відібрали нашу святиню, виплекану впродовж багатьох віків, — хліб наш відібрали! Нам навіть подякували: «Украйна — житница всей

Бвропьі». Знали б вони тільки, чого конггувало нам це «почесне» звання. А потім було забуття... Війна була... З хати виносились останні крихти, а поля золотої пшениці горіли синім полум’ям. Так знунщлись із святині українського народу.

Зараз наша країна переживає скрутні часи. Але хліб все ж таки залишаєть­ся нашою найдорогоціннішою святинею. Хліб — наша віра. Хліб — наш Бог. Згадаймо, з яким хвилюванням ми цінуємо хліб, яким нас зустрічають, прово­джають, який приносять нам на вечерю, яким благословляють нас на весіллі.

Поруч із хлібом завжди жінка. Це вона не спить уночі, пече запашні палянички.

...Вона підіймає рушничок — тісто вже підійшло. Що ж, час приступати до чарівної справи — пора пекти хліб. Обережно підіймається рука і охреш;ує майбутній хліб. Хоча, чому «майбутній»? Адже хліб починається вже з зерни­ни, кинутої у землю. Так протягом багатьох століть розпочинається ранок у зви­чайних українських хатах.

І хай Господь благословить...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 1005 | Теги: хліб, стилю, Твір, публіцистичного, твій, Мовлення | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz