ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Твір-опис за картиною І. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові»

Цю картину створив Ілля Юхимович Рєпін 1880 року. її він вважає найкра­щою своєю картиною. Згодом, у Мюнхені, 1893 року картина мала великий успіх і була відзначена золотою медаллю. Своєму витворові Ілля Рєпін присвя­тив багато років наполегливої праці, виконав його у кількох варіантах, нама­лював з нього багато копій. Тодішнім панам не подобалося дивитись на загар­тованих у боях чоловіків, що сміялися їм прямо в очі, але цей шедевр, незважаючи ні на що, дійшов до нас і тепер вважається найкращою картиною великого українського художника.

За легендою, одного разу турецький султан надіслав запорожцям листа з вимогою підкоритися його владі. Запорожці вирішили дати відповідь, у якій злобливо із гумором висміяли нахабне прискіпання султана.

На картині «Запорожці пишуть листа турецькому султанові» зображено ве­селий регіт козаків під час складання відповіді султану. Рєпін довго вивчав життя і побут козаків і тому відтворив на картині все так, як то й мало бути. Просто неба стоїть стіл з дошок, котрий обступили козаки. За столом сидить писар в одязі бурсака або когось іншого, хто закінчив якийсь духовний заклад, і з угоди товариства, що аж помирає від реготу, з посмішкою пише прокльони на адресу султана. Праворуч від писаря стоїть Тарас Бульба, що сміється нарів­ні з іншими братчиками. Отаман у червоному одязі, білій смушевій шапці і при шаблі, причепленій до розшитого золотом пояса. Мабуть, йому подобаєть­ся принижувати такого сильного суперника, як Махмут IV. Праворуч від писа­ря, навпроти гетьмана, сидить бандурист, що є діаметральною протилежністю отамана. Голий до пояса, він палить люльку, фамільярно спершись обома лік­тями на стіл писаря. На колінах він тримає бандуру, а на поясі у нього і лож­ка, і фляга, і хустка, і кисет. А з одягу в бандуриста лише сині шаровари (якби не соромився — пропив би і їх).

За спиною в писаря стоїть худорлявий військовий суддя у чорній шапці і золотій сорочці, що з цікавістю заглядає через його плече, а поруч з ним — худорлявий літній козак у вишитій сорочці, що вже не бере участі в походах, але користується великою повагою товариства. Поміж бандуристом і поваж­ним старцем розташувався поранений у голову козак, який теж сміється, але стежить за реакцією братчиків, що стоять позаду.

Решта товариства ззаду щільно обступила писаря і також сміється. Більше за всіх сміються старі козаки, що стоять попереду, молоді ж, що ввічливо відійшли назад, даючи місце старшим, сміються не так голосно, виявляючи свою повагу до бувалих козаків і козацької старшини. Байдуже, що вони там пишуть, тільки двом: п’яному у червоних шароварах, що лежить позаду банду­риста, і рябому собаці, якого п’яний господар обійняв за шию.

Ця картина відтворює одну із сторінок життя запорозького козацтва і не перестає викликати захоплення у глядачів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 2181 | Теги: пишуть, султанові, листа, Рєпіна, картиною, Твір-опис, турецькому, Запорожці | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz